Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ikinci kedi ne kadar doğru? - 2.sayfa

arkadaşlar bir siyamım var evde 1 yaşında ama kedi ilanlarını gördükçe içim gidiyor yine kızıma bi arkadaş alsam dahamı iyi olur yoksa kıskanır kavga eder kabullenmez yada depresyonamı girer,bu yaşına kadar yalnızdı şimdi yeni bi kedi ne kadar iyi olur ama evde çok hiperaktif ,bazen delleniyo ordan oraya koşuo durduk yerde elimize bacamıza saldırıp dişlio,köşelerde pusu kuruo bize :) hepsi çok tatlı hareketler bana göre her halini çok seviyorum ama sanki enerisini atamıyo gibi gelio bana bahçeye çıkma imkanı yok zaten olsada çıkarmam heralde ayrıca arkadaşı sadece enerjisini atsın birlikte oyun oynasınlar duygusal olarak tatmin olsunlar die aklımdan geçirdim yoksa aile büyüsün bebişler olsun die diil kısırlaştırmayı düşünüyorum zaten ne diosunuz sizce ikinci kedi fikri iyimi kötümü tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa daha çok yardımcı olur teşekkürler

img

sevgiyuvası

19 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oldukça uzun zaman tutmuşsunuz yavruyu.merakı iyice artmıştır kedinizin o yüzden.birisi dişi olsa daha kolay olurdu muhtemelen ama olsun birkaç fikir var; yeni kedinin uyuduğu yere havlu/t-shirt gibi bişey koyun,bir süre sonra öbür kedinin yanına götürün ki kokusuna alışsın. yeni kediye,öbürünün yanında ilgi göstermeyin başlarda.hatta kedinizi çok fazla sevin. bence buluşmalarını çok geciktirmeye gerek yok.güçleri eşit olmayan 2 erkek olarak üstünlük kavgası zorlu olabilir,o yüzden pek bişey diyemiyorum..büyük kedinin tırnaklarını kesin en azından.ve stresinizi belli etmemeye çalışarak büyük kedi için tetikte olun,başlarda yalnız bırakmayın.kediniz uyku sersemiyken de bir tanışma düzenlenebilir,daha sakin bir ortam :) bir süre illa ki anlaşmazlık olacak ama mutlaka alışırlar,artık yakın zamanda tanışmaları iyi olur gibi. tabii tecrübeli arkadaşların cevaplarını da bekleyin isterseniz.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili O_K_K, önerin üzerine hemen tırnakları kesip ikisini karşı karşıya koydum. Birbirlerini hafifçe ısırarak birbirlerine sarılıyorlar ufak olanın oynadığı belli ama büyük olan azgınlık döneminde ve kısırlaşmamış olduğu için başka bir amaçla mı bu hareketleri yapıyor anlamadım. Koşup koşup yumak oluyorlar. Küçük olan da büyüğü ısırıyor pati atıyor aynı şekilde. Erkek kedi olduğunu anlıyor mudur, bu bir şeyi değiştirir mi, sadece oynuyorlar mı, arada tıslıycak gibi dişlerini aralıyor büyük kedim ama bir şey yapmıyor biraz üstünlük kavgası mı yapıyorlar anlamadım. doğru yolda mıyız bu yumak durumundan sonra yavaş yavaş alışırlar herhalde. ne diyorsunuz?

img

pedro

19 yıl 2 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Pedro, bana olumlu bir tablo gibi geldi.şimdilik güzel gidiyor bence :)ne olaylar duydum,sizin oğlan melek sayılır yani. bu birkaç günde bir değişiklik oldu mu? üstünlüğünü göstermeye çalışabilir tabii.ama onun en azından bu minik haliyle tehdit olmadığını fark etmiş ve gevşemiş gibi :) aslında kedinizi kısırlaştırabilirseniz çok iyi olur.ilerisi için de. yazdıklarınız hoşuma gitti,sizin gözetiminiz altında bir süre böyle devam ederlerse yakında içiniz rahat bir şekilde başbaşa bırakabilirsiniz bence :)

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar. Benim de 1.5 yaşında bir oğlum var, yakında ona da kendi kızı arkadaş olarak geliyor. Bir kere karşılaştılar, baba kız olmalarına rağmen pek anlaşamadılar. Ama aynı evde yaşamaya başlayınca zamanla anlaşacaklarına inanıyorum. Bence kedilerimiz için başka arkadaşlar iyi bir fikir. Biz elimizden geldiğince ilgileniyoruz onlarla ama yine de evden çıkmayan kedilere bu yetmiyor. Ama özellikle erkek kediler için ikincisinin dişi olması daha isabetli olur diye düşünüyorum. Şirinim 3.5 yaşında yalnız bir kedinin olduğunu söylemişsin. Onun için çok üzüldüm. kediciğine bir dişi bulabilirsen çok iyi olur. Benim oğlumun cici bir eşi var, aynı zamanda çok iyi arkadaşlar. Ara sıra biraraya getiriyoruz, çok güzel oynuyorlar. Hem de çok tatlı yavrularımız da oldu:) Kısırlaştırmadan önce bunu düşünebilirsin.

img

kalypso

19 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evime 2 gün önce 4. kedimi aldım ve hiçbir sorun yaşamıorum. belki arada bi anlaşamayabiliolar ama birbirlerine hiç zararları da olmuor. hatta oyun arkadaşı bile oluorlar.

img

booo_

17 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bence imkanınız varsa kedinizi dışarı çıkmasına izin verin benim evim bahçeli çıkıp oynuyor bahçede kangal kopeğim var onunla çok çok iyi anlaşıyolar beraber oynuyolar. böceklerle oynuyo. hem doğadan alması gerekenleri bir nebze de olsa alıyo.. hem kendisini iyi hissediyo hemde biz de mutlu oluyoruz....... ama ole hiç korkmayın dışarı çıkmasına alıştırmakta. evde zaten bir iki ay durduktan sonra bırakın sokağa.... önceleri beraber oynayın sonrada zaten kendi gider bir iki gün hatta 3 gün gelmez eve ama sonra gelir sevdirir size kendini ve girer eve uyur benimkisi ole yapıyo haftada 2 haftada bir çıkartıyorum dışarı....

img

alpaslax

19 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ