Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

evrimmi gecirdii acaba:D

8 senedir kaplumbağam var ve ne ıstıcı nede filtre aldım.Pet shopa sordugumda onları normal dogada kım ıstıyo kıs gunu falan dedi o yuzden sıtıcıya gerek olmadıgını ve duyunudda duzgun degıstırırsem fıltreyede gerek olmadını soyledı bende bu yuzden cam akvaryum yerıne plastık genıs bır akvaryum benzerı bısey buldum onun ıcınde beslıyorum ki suyunu degıstırmek sorun olmasın.ama suda surmayı pek sevmıyor gunde 1 veya 2 saat oda yemek yemek ıcın duruyo...evrim gecirdi galiba:D

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su an kaplumabağam icin cok endıselenıyorum acaba alıstıgı gibi hayatına devam ettiriyimmi yoksa akvaryum alıp ıstıcı falan alıp oylemı devam etsın hayatına ?

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

suyun içinde olmamması doğal çünki ısıtıcısı yok.onlar tropic iklim hayvanı ve o yuzden sicak suyu seviyorlar.petshop da bilmediğinden sallamış allahın kış gunu diye tropic iklimde kışlar sertmi olur?kaplumbağana akvaryum da ısıtıca ve filtreyle bakmalısın bunlar kaplumbağa beslemenin olmazsa olmazı!!!!!!

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kışı kaloriferın altında gecırıyor, haftada ıkı kere falan anca suya sokuyordum(malum kıs uykusu zırt pırt uyandırmaya gelmez)ben akvaryum alıp yınede bi akvaryumda nasıl yasıyacak dıye bır deneyeyım dıyorum fakat kendı boyunu asan suya gırınce cok korkuyor..alıstırması guc olcak biraz.

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet alışması zor olcak ama sora çok mutlu olcak bence.Akvaryum almaak doğru seçim olur :)

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hmm tropic yerde kış ilginç olsa gerek

img

2na

19 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benzin,

ben de hayretler içersindeyim... şimdiye kadar birşey olmadıysa bundan sonra da olmaz heralde, belki de yavaş yavaş akvaryuma alıştırabilirsin. kış uykusuna yatmadı mı hiç?? eğer akvaryuma geçmek istiyorsan sana yardımcı bir kaç link verebiliriz

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

8 sene oldu ama bakıyorumda arkadasların sıtelere koydukları kaplumbaga fotolarına 2.5 yasındakı kaplumbaganın boyu benımkının bes yasındakı boyu kadar.Vıtamın falan sadece yaz sonunda verıyorum uykuya yatmadan once zararlı olur falan dıye heralde ondan olsa gerek bole kucuk kalmıs.ama bol bol kıyma,marul falan verıyorum.

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu gun suyun sıcaklıgını ayarladım suyu boyunu gececek kadar doldurdum bı tarafada cıka bılcegı bı tas koydum,hem guneslenır hem yuzmeye alısır bıra dıye ama suya gırdıgınde ayakları yere deymedıgınde cok korktu.cırpındı durdu en sonunda tasa cıkmayı akıl etti.suyunu bıraz azaltınca (zar zor olsa bıle bı ayagı yere deyınce) ıse cok mutlu!Anlamadım gıtti

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

her gun su sevıyesını 1 cm artırcam.alısır umarım :D

img

benzin

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ