Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

satılık gümüş sırtlı engerek..

Gümüş sırtlı engerek bahçeşehir tarafında yakaladım vahşi doğada büyümüş 1 m.nin üzerinde.İsteyen arkadaşlara 650 ytl.ye verebilirim. Tel.0538-714 92 66 Metin.

img

kingpoker

20 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şu gümüş sırtlı engereğin hangi tür olduğunu yazabilirmisin? bir de fiyat biraz çok değilmi..?

gümüş sırtlı engerek nedir ya bilimsel adı önemli bizim oralarda coluber caspius`a bozyörük izmir civarında dağ alacası ,marmarada hazer yılanı , doğu anadoluda ise tarla yılanı derler anlıcan heryerde farklı isimler önemli olan bu yılanın bilimsel ismini sunman ayrıca doğadan yakalayıpta satacağın yılana bırak 650 ytl yi 20 lira verenin aklından şüphe ederim bu yılanların satışı doğadan bazı izinler ve araştırmalar haricinde toplanması yasaktır ,en iyisi o yılanı yakaladığın yere salman. saygılarla,,,snakehunter,,,

gümüş sırtlı enfgerek ha. vay be. etkilendim bak şimdi. peki bu hayvanı doğadanm yakalayıp satma hakkını kendinde nasıl gördüğünü bana izah edebilirmisin adamım. kimsin sen. şahmaranmı?

img

vipera

19 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Snakehunter ve vipera hislerime tercüman oldunuz saolun varolun.

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eyvallah adamım. ya bu bir görev . dikkatinizi çektimi bilemem ama ben bunu baya ilginç buldum. bu yerli türleri satmaya çalışan adamlşar bu işten gerçekten anlamıyor. hani anlayanı bu mantaliteytle epeyce tehlikeli olacaktır ama inanın bunlarıdan anlayan. ülkemiz sürüngenlerini tanıyanlşar gerçek anlamda bilenler pek satayım fdalan olaylarına girmiyolar. eski forumdada vardı bi adam. yok ev yılanına orman çıngıraklısı yok kobraya karayılan falan diyodu ya. o hesap. geçim yolu aramak güzel ama bu konuları legal yollartda aramak daha bir yapıcı olacaktır. saygılarımla. vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

GÜMÜŞ SIRTLI ENGEREKMİİİİ OYUNCAK OLMASIN SAKIN İYİ BAKTINMI BEN DAHA ÖNCE BÖYLE İSİM DUYMADIM ENGEREK OLABİLİR AMA CİNSİNİ TAM OLARAK BİLMİYORSUN HERALDE SANA YALAN SÖYLÜYORSUN DEMİYORUM YANLIŞ ANLAMA GÜMÜŞ SIRTLI DEDİĞİN ŞERİTLİ ENGEREK OLMASIN İYİ KONTROL ET YARDIMCI OLURUZ 650 YTL Yİ GEÇ O FİYATA SATAMAZSIN VİPERALAR KORUMA ALTINDA VEDE SEN ONLARI KORUMAK İSTEYEN KİŞİLERE BU YILANI SATMAYA ÇALIŞIYORSUN KENDİNİ YASAL TEHLİKEYE ATIYORSUN SANA TAVSİYEM O YILANA YA EŞ BUL ÜREMELERİNİ SAĞLA YADA ALDIĞIN YERE GERİ BIRAK HAYVAN HAKLARINA AYKIRI HAREKET ETME

img

lider1

17 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam dostlar kusura bakmayın size biraz geç yazıyorum ben hayvan düşmanı felan değilim öncelikle onu söylemeliyim... yaptığınız eleştiriler tabiyki kendinize göre haklılık payınız var benim bu yılanı satmamım amacı onu doğadan mahrum etmek tabiyki değil ama yılanı ilk yakaladığım gün bir akvaryumun içine koydum ve devamlı zehir salgıladı ve bu yılanı evimin etrafında yakaladım, belki gümüş sırtlı engerek olmayabilir ama neden bukadar eleştride bulundunuz anlamıyorum bu yılanı satarım yada benden daha iyi bakıcak birine verebilirim ülkemizde insan hakları bile doğru düzgün işlemezken hayvan haklarından bahsetmek tabiyki kolay ama birazda gülünç... arkadaşlar madem okadar çok iyi biliyorsunuz bana eleştri yerine çözüm üretiniz...her türlü eleştriye açığım saygılar...

img

kingpoker

ÖZEL MESAJ

yılan doğal ortamına bırakıldı herkeze saygılar bol yılanlı günler...

img

kingpoker

ÖZEL MESAJ

arkadaşım en iyisini yapmışsın doğaya bırakmakla bizde isteriz canım ülkemizde yerli türlerimizin üretim iznini alıpta bu işi yasalara uygun olarak yapıp satan arkadaşları görmeyi ama bunun için henüz erken inşallah bundan seneler sonra görebiliriz uğraşan yok izinler çok zor artı bilmiyen bir kişinin bu girişimde bulunması çok çok daha zor ,,,snakehunter,,,