Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Lekeli kısımda yumuşama!

benim minik kapluşlardan birinin hem lekeli kısmında hem de kabuğunda yumuşama var,diğerinin de kabuğunda yumuşama var,alalı 2 hafta oldu,yemek yiyolar,lekeli kısımda yumuşama hangi hastalığa işaret?? bilen varsa lütfen cevap yazın

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağanı guneşe cıkarman gerekio cunki guneş ışığğı kabukları için baya önemli.birde ek olarak kabuk sertleştirici kullanmalısın.sornunu halolucığını düşünüyorm..

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kabuğunda yumuşama başladığı zaman bir ilacı var alıp damlatıyorsunuz.yumuşamaya başlaması ölümüne yol açabilir dikkat!!!!!

img

didmer

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar peki lekeli kısıma da kabuk sertleştirici sürmek gerekiyo mu?

img

burçingnsn

19 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

henryIV, kapluşununun durumu çok iyi değil anladığım kadarıyla, bu aşamada doğrudan güneş ışığı, bol vitamin ve ortam ısısını 28-29 derece olarak sabitle. mümkün olduğu kadar çok güneşe ihtiyacı var. vitamini eğer yemle veremiyorsan, veterinere götürmen ve vitamini veterinerin verdirmesini sağla. kabuk sertleştirici aslında önlem olarak verilmeli.

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sağolun arkadaşlar,bol bol güneşlendiriorum yem de yiyo bayaa vitamin de veriyorum..

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet arkadaşlar benim kaplumbağada da öyle lekeler war ve gittikce çoğlıyor ve benim henüz bir teraryumum yok plastik kapta bakıyorum ısıyıda ayarlamam imkansız arada ılık su koyuyorum ama yine soğuyor en yakın zamanda bir ısıtıcı ve güzel bir teraryum tek çözüm sanırım..

img

xicex

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ