Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

MERAK MERAK MERAK!!!

herkese mmerhaba ben henuz bu muhtesemlerden bırıne sahıp dıılım ancak bır an once olmak ıstıyorum ama elbette bunlar hıc hasta olmayan veya herhangı bır hastalık etkenı tasımayan canlılar dııl gerek almadan once gerekse aldıktan sonra herhangı bır hastalıgının(rahatsızlıgının)olup olmadıgını nasıl ogrenebılıyorsunuz ve nerelerden yardım alabılıyorsunuz. bana bu konuda yardımcı olabılecek arkadasım varmı..+ olarak bırde davranıslarından herhangı ısey anlamalımıyım bunları yazarsanız svinirim...

img

acardius

17 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BİLGİ İÇİN DOĞRU YERE GELDİN sitede uzman çok sen bu siteden ayrılma sorduğun soruların cevapları gelir vede hangi konuda bilgi almak istiyorsun istediğin bilgiyi ayrıntılı olarak yaz detaylı bilgiler veririz [email protected] 0543 279 95 30

img

lider1

17 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tesekkur ederım dostum ama sımdılık ole ozel bı sorunu arastırmıyorum sadece bu tıp sorunlarda neler yapılabılıyo ve ozellıkle almak ıstedıgım hayvanın saglıklı olup olmadıgını nasıl ve nerden anlayabılırım.. satıcının verdıgı garantı yeterlımı..malum tavsıyelerınıze uyarak yurt dısından getırılmıs bı tane almaya calısıcam ve bu canlı hayvan transportlarıyla bulasan hastalıklar konusunda ulkemızın yeterınce canı yanıyo zaten..tabı kendımıde tehlıkeye atmak ıstemıyorm:)...forum konusundada gercekten burası super hepınıze cok tesekkurler...

img

acardius

ÖZEL MESAJ

canlılar bilimi 1.ve 2. cilt zooloji ders kitabı prof.dr ibrahim baran`ın türkiye sürüngenleri adlı kitabı al sana yararı dokunur bu kitaplar yeni başlayanlar için ideal bilgi kaynağı hastalıklı hayvan kendini belli eder hayvanı vitaminli yiyeceklerle ve baktığın yer hayvanın iklim koşullarına uygunsa endişelenmene gerek yok [email protected] msn : [email protected] 0543 279 95 30

img

lider1

17 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya alırken veya almak ıstedıgım hayvanın saglıklı olup olmadıgını nasıl anlarım satıcının garantısı yetermi?

img

acardius

ÖZEL MESAJ

selamlar yılanın sağlıklı olup olmadığını dışından bakarak az çok anlayabilirsin tabi yılanın davranışlarıda çok önemli alacağın yılanın yemek yemesini kesin görmelisin ki daha sonraları beslenmede sorun yaşama + alacağın yılanın derisi çok önemli deride yara izi pul altlarında parazit filan olmaması lazım iyi incelemen gerekiyor anlıyacağın sonra deri atmada problem olmaması gerekli , derisi parlak ve sağlıklı olmalı ,yılan haraketli görünmeli ,,,snakehunter,,,

slm satıcının garantısı asla yeterlı dııldır dusuncesındeım... cunku hıcbırısı benım hayvanım hasta demıyor! alma konusuna gelınce,eger ki saglık belgesı yoksa kı benım yılanımda yoktu o zaman snakehunter`ın dedıklerıne dıkkat etmen gerekır yara ve ız olmamalı parlak derısı ve gozlerı olmalı mumkunse yemek yemesını gormelısın yanı satıcıdan beslemesını rıca etmelısın anus kısmı mumkun oldugunca temız olmalı dıstan gorebılcegın seyler olarak benım soleyebılceklerım bu kadar snakehunter da yazmıs bunları ama sen tekrar sorunca bende tekrar edıım dedım:) gerısı yılandan aldıgın elektrıge ve sansına baglı dıebılırım ii sanslar isallah saglıklı bı yılanın olur ve uzun yıllar yasar

img

asuman2

17 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Satıcıdan mutlaka sağlık sertifikasını ve origin sertifikasını istemelisin.Sağlık sertifikası yılanın geldiği ülkenin resmi veteriner kurumu tarafından yapılmış olmalı.Ayrıca orijin sertifikasındada yılanın doğadanmı yakalanmış olduğu(wc) yoksa tutsak doğummu olduğu(cb) belirtilir.Doğadan yakalanmış yılanların adaptasyon oranı çok çok düşüktür.Ayrıca cites belgesinide istemelisin.

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

orjin sertifikasını anladım ama cites belgesi nedir neyle ilgilibi belge ...

img

acardius

ÖZEL MESAJ