Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

agır tanganikacı

selam.ben bu balıklara gönül vermiş ve hastalık derecesinde ilgilenen bir hobiciyim.frontoza,calvus,lelupi,maymun kafa ve tropeus çeşitleri besledim.tecrübelerimi ve eksiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum

img

nigne

19 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba bende brichardi uretimi yapiyorum. Yaklasik 1.5 yıldır beslediğim bir damızlık çiftim var düzenli olarak yavru alıyorum. Şu anda 150 civarı yavrum var.

img

murathan

20 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nigne bende yavru maymun kafa aldım bununla ılgılı herseyı bana anlatırmısın nası beslıyım falan bıde kafası nası cok sıser nası yem verım bıldıgın herseyı anlatırsan cok sevınırım

img

ba2han

19 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ankaralı dostum.benim bildiğim maymun kafalar tam olarak tanganikaya ait değiller.gölü besleyen nehirlerden birinde yaşıyorlar.kayaların üzerine uzanarak vakit geçiirler.kafa yapıları çok ilginçleşir büyüdükçe.çok ürkek ve sakin balıklardır.ben bitz le besliyordum.iki yıl önce vardı bir çift.ama çok hassaslar saklanıyorlar.bazen günlerce göremezdim onları akvaryumumda kayaların arasında saklanırlardı.ben arşivimi inceleyip sana net bilgiler vereyim.

img

nigne

ÖZEL MESAJ

bende frontosa besliyorum ama hızlı büyümeleri için ne yapabilirim bilgilendirebilirmisiniz ayrıca bu balıklardan erkek olanlar dişileri sürekli kovalıyor onlarda kayalarda gizlenip duruyor bunu engellemenin çaresi varsa yazabilirmisiniz

img

sakırd

19 yıl 5 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam afyonlu dostum.çok klas bir balık türü seçmişsin tebrikler.valla büyümeleri için sabretmekten başka bir şey yok.onlar birbirini kovalar dert etme.ışığı pek sevmezler.derin kayalık sularda yaşarlar.gece avcılarıdır.akvaryuma gece aydınlatması yapıp gece yak ve süzülmelerini izle.cinsel olgunluğa yaklaşık ikiikibuçuk yılda ulaşırlar.protein ağırlıklı yemlerle besle.özellikle ışığı kapatıp besle daha iyi olur.çok kaya olsun akvaryumda.severler saklanmayı.

img

nigne

ÖZEL MESAJ

Frontosalarıma ıspanak ziyafeti! bayılıyorlar sirinler ya! tavsiye ederim! aslında tanganyika gölündeki baliklar ıspanak hastası sizde deneyin!

img

aquamania

19 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam aguamania, şu ıspanak olayını biraz açıklar mısın,bende de 15 adet yavru frontosa var 2 aylıklar,ıspanağı nasıl vermem gerekiyor.

img

jumbo

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oooo masallah cok güzel sevindim! En basta taptaze yemyesil ıspanağı temiz yerinden bir kök alıyorsun! camur vs temizliyorsun! cig olarak verebilirsin ama o kadar sevmiyorlar öyle! daha iyisi! su kaynatıyorsun! kaynar olacak! ıspanagı lavaboya yada daha sağlıklısı derin bir kaba koyuyorsun! kaynar suyu üzerine boca ediyorsun yavas yavas! 5 saniye beklettikten sonra hemen alıyorsun sudan! biraz yumusadı zaten görürsün! kopartmadan nazikce aynı bitki gibi kökünden sapından kuma dik yada mandalla yada vantuzla yada mıknatısla tuttur! daha yaratıcı birsey bulursanız benimlede paylasın arkadslar! tesekkurler!

img

aquamania

19 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tencere gibi bir kabın içinde haşlarsak 5 dakika kadar bir sakıncası olur mu sence. yazdıklarını okuyunca haşlanmış ıspanağın vitamin değerlerini de kaybettiği aklıma geldi. sanırım senin yöntemin daha mantıklı. Saygilarimla

img

deferty

19 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ