Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

,,,SnakeHunter,,,

Yılanlarla özellikle türkiyede yaşayan türlerle ilgili soru,sorun ve merak ettikleriniz için burdayım ,,,snakehunter,,, mail: [email protected]

türkiye''de özellikle engerek türlerinin bulunduğunu duymuştum doğru mudur ? Ayrıca engerek oldukça zehirli olduğunu biliyorum. Hatta gabon engereği en uzun zehir dişlere sahip olan türdü yanılmıyorsam .. (National Geographics)

img

murathan

20 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar, doğru gabon engereğinin zehir dişleri 6 cm i bulduğu yazılıyor kitaplarda yani zehir dişi en uzun yılandır, türkiyede 8 tür engerek bulunuyor zehir bakımından birkaç tür haricindekiler sağlıklı ve büyük bir insanı öldürebilecek güçte değildir tabiki ısırılan kişinin alerjisi olup olmadığına,yaşına ve vücut büyüklüğüne vs. göre değişebilir bu kavramlar.selamlar,,,,snakehunter,,,,,

teşekkür ederim :) Türkiye''de ölümcül zehre sahip yilan türü var mi acaba ?

img

murathan

20 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

snakehunter sende sadece turkiyedeki yılanlardanmi var bide green tree pythonu dene cok memnun kalcaksin ozaman turkıye fln yalan olcak beslemekte gayet kolay yalniz burmis piton, boa gibi eline alipta sevemiosun

selam Mercan Shark, devamlı beslediğim yılan türü yok araziden yakaladığım türleri bir kaç ay bazen daha fazla misafir edip araştırmalar yaptıktan sonra tekrar doğaya salıyorum benim ilgi alanım yılanlar dediğin gibi green tree python'' süper bir canlı fakat bana göre dünyadaki bütün yılanlar muhteşem ve süperler,,,snakehunter,,,

Selamlar  MuratHan, resmini  yabancı siteden eklediğim  ülkemizdede yaşayan koca engerek ( vipera lebetina )  zehrinin öldürdüğüne dair kayıtları var fakat bu yılanın ısırması sonucu panzehir bile almadan sadece tedaviyle yaşayan tanındığım da var ,,zaten yılan ısırdığında zehirin etkisi ;yılanın psikolojik durumu ,yılanın büyüklüğü ve yılanın yakın zamanda besin alıp almadığına göre değişir bazen en ölümcül yılanlar dahi ısırdığında zehirini enjekte etmiyor ,,,,snakehunter,,,,

yılanla ılgılı degıl de baska hayvanlarla ılgılı soru sora bılır mıyz?

selam ilgi alanım yılanlar fakat diğer sürüngenlere karsıda boş değilim yani anladığım kadarıyla diğer sorularada cevap verebilirim sen yinede sorunu sor bilen biri çıkar heralde :) ,,,snakehunter,,,