Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

selam.!

meraba ben bugün dışarda minik bir geko buldum sanırım:/ sürüngenleri çok seviyorum.aldım hemen evde bi akvaryum vardı topragın üzerine bikac bitki ekip taş ve calı cırpıda koydum.suan icinde.mikrop kapma yada vs o tür problemlerin oluncanı sanmıyorum zaten dısardan aldım..cok seker ve minik bişey büyütmek istiorum suan iyi durumu..yemek tam olarak ne vericemi bilmedigimde böcek koydum birsürü buldugum kadarıyla..eğer bilen biri varsa cinsini,yem olarak ne vermem gerektiğini,ne tür bi alanda yasaması gerektiğini ve gerekli bilgileri verirse çok sevinicem!. teşekkür ederim simdiden. resimleri--> http://img.photobucket.com/albums/v288/offfff/IMGP2347.jpg http://img.photobucket.com/albums/v288/offfff/IMGP2356.jpg

img

godzilla5

20 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bu hayvanı nerden buldugunu ogrenebılırmıyım.guzel bır hayvan kucuk kurtlar fılan yer bu bır turkısh gecko(turk gekosu)yanı gercekten ulkemızde bulunan guzel turlerden bırı cogu ınsan bunu dergersız olldugunu savunuyo buna guneyde suleymancık da denılıyo yaptıgın akvaryuma bırtanede taskoy vede ıcıne gırebıleceyı bır kovuk koy su anda oldugundan cok fazla daha buyumez yurt dısında gercekten tutlan bır gecko turu hem kucuk hemde bakımı kolay cınsıyetını anlamak ıcınde karnın altında mavılık varsa dısı yoksa erkekdır buyuk bır ıhtımallen yetıskın bır gecko eger ılerde bakamazvermek ıstersen ben senden almak ısterım bu hayvanı ısı tasına vede uv lamba gıbı seylere ıhtıyac yoktur kısın kalırufere yakın bır yere koy yeter bırde akvaryumun ustunu tamamen sıneklıklen kapla cunku cama tırmana bılır vede bu hayvanlar cok havadar yerlerı sever akvaryumun ıcıne guzel bırde su tası koyarsan ıcındekı suyuda hergun degıstırısen ıı olur bıde bu hayvalanr gecelerı avlanırlar her gece ona ıkı tane kurt yada ıkı tane bocek verırsen hayvanın agzına rahatlıkla alabılecyı buyuklukte tabı cok saglıklı vede 2veya 3 yıl yasar orumcek yemezler ama sadece bocuk vede kurt kendıne vede geckona ıı bak sevgılerle iguana999

img

iguana999

20 yıl 1 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iguana999 irtibata geçebilirmiyiz [email protected] Bir çift leopard geckom war bazı şeyler sormak istiyorum.

çok teşekkür ederim..Ama onu doğasına bıraktım:/ mesajınızı önceden görseydin size vermek isterdim eğer gercekten bakmak istiyorsanz ama dediğim gibi bi hafta kadar besledikten sonra bıraktım.ben onu okulumuzun bahcesinde bulmustum..Eger bir daha elime gecerse bu cinsten tawsiyelernzi uyuglayacagım tesekürler:)

img

godzilla5

20 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ