Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Kedimde Mantar Var mı?

Arkadaşlar nolur bu mesajıma ne biliyosanız yazın çünkü şuanda çok kötü durumdayım... Kedimin ağzının kenarında 3 tane kırmızı bölge oluştu ve ordaki tüyleri döküldü... Mantar olabilir mi? Ne yapmalıyım? Nolur ilgilenin... Bu arada bu hastalıkla ilgili internette örnek resim bulamadım... Siz bulabilirseniz buradan link yazın lütfen...:(

img

sertabmania

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

burda kedinizi görmeden kimse net birşey yazamaz,bence yapmanız gereken şey hemen veterinere götürmek.geciktirmeyin,ilerlemesin.mantar da olabilir,başka birşey de. foto aradım ama ben de bulamadım daha,bulursam koyarım geçmiş olsun

img

o_k_k

19 yıl 6 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kedime rivanol diye bi ilaç uyguluyorum şuanda...işe yarıyor gibi... veteriner tavsiye etti bunu... ilginiz için çok çok sağolun...

img

sertabmania

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geç bir cevap oldu ama en azından kedisi mantar hastalığına yakalanmış olanlara yardımcı olabilir. aynı sorunu yaşamış bir insan olarak söylemelim ki hastalığın tedavisi son derece zor ve sabır istiyor. Bir yakınımız karbonatı mantarlı olan bölgeye uygulamıştı ve kısa sürede sonuç aldı. Tabi ki uygulamadan önce veterinere danışmakta fayda var.

img

lulubye

15 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu durum çok titizlik isiyor sizede bulaşabilir,başıma daha geçen sene geldiyavru kedimiz mantar oldu ve resmen kel kaldı diye bilirim her hafta vete gittik ama en sonunda kendim çözdüm olayı.Öncelikle nizoral diye bir şampuan var çok pahalı birşey diil,onunla kedinizin mantar olmuş bölgeyi yıkıyorsunuz haftada 1 kere.Sonra o bölgeyi iyice kurut ve günde en az 3 defa batikonla ve steril tut.Dermovat diye bir kremimsi losyon var onuda uygula 2 defa günde hiç birşeyi kalmicak.Ama eğer kuyruğunda bir problem varsa o dahada geç düzelir.Sende eldivensiz iş yapma çünki bulaşıyor.Başarılar ve sabırlar dillerim

img

devin

18 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçmiş olsun.

img

çiğdem_chole

16 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ