Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Kral Piton hakkinda biraz bilgi lutfen

Arkdaslar dun Kral piton aldim...traryumu ve bakimi hakkinda bilgi verebilecek arkadaslarin yardimlarini bekliyorum..... Kisa zamanda resimde ekliyecem...Simdiden tsk ederim

img

dewilturk

19 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum önce aramıza hoş geldin aradığım bilgiler neler yılan hakkındamı tetaryum hakkındamı msn adresini yazarsan yardımcı olmaya çalışırız yada sorularınıda yaz ona göre yardım edelim

img

gvr1923

19 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hosbuldum arkadasim... Ben yilan ve terarium hakkinda bilgi almak istiyorum... Yilanim gunduz pek hareketli sayilmaz ama gece oldukca bir hareketleniyor ilginc olan devamli yuksek bir bolgede durmak istiyor bu normalbir davranismidir... Terarium hakkinda ise Pyton yilanlarinin Uv isigina ihtiyaci varmidir?.. gvr1923 ilgine tesekkur ederim.. msn;[email protected]

img

dewilturk

ÖZEL MESAJ

slm oncelıkle aramıza hosgeldın kral pıtonlarının uv ısıgına ıhtıyacı yoktur teraryum konusunda ısıtman zaten vardır sureklı temız ıcme suyu olsun 60cmden kucukler ıcın mumkunse toprak kullanma ii olmaz dıolar baska soleyebılecek bısı yok yuksek yer olayında bılgım yok daha bılgıli ark.lar yardımcı olacaklardır bu arada kac cm ve nerden kaca aldın solorsen cok sevınırım ısallah saglıklı bı sekılde buyur

img

asuman2

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tetaryumun boyu eni ne kadar hayvanın boyu ne kadar onu bilmemiz lazım ilk önce tetaryumun sıcaklığı 26 ila 33 derece 88 ila 92 fahrenayt olması gerekiyor ttetaryumun içi yavru ise 9 aya kadar yumuşak halı veya havlu, kağıt havlu kullanabilirsin daha sonra talflı toprak veya ince kum kullanabilirsin yalnız talflı toprak 15 yirmi günde değiştirmen gerekiyor böcek yapıyor. tetaryumun bir tarafı ıslak diğer tarafı kuru olması gerekiyor. içine kalın dal parçaları koyarsan hayvanı rahatlatırsın yükseğe çıkması ise tetaryumu bel seviyesinin altında ise agresif ve sinirli olabilir uv ışığı ise kışın işe daha çok yarıyor ısıtma amaçlı derecenin düştüğü zamanlarda kullanabilirsin ama 20 dereceye kadar ısı düştüğündede fazla bir zaman geçmezse sorun yaratmaz. saygılarımla

img

gvr1923

19 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hosbuldum arkadaslar... bir kac resim ekledim... http://img153.imageshack.us/my.php?image=terust1jd.jpg http://img68.imageshack.us/my.php?image=boy7zz.jpg http://img68.imageshack.us/my.php?image=boy24ok.jpg http://img387.imageshack.us/my.php?image=kuyruk1kt.jpg http://img68.imageshack.us/my.php?image=unbenannt6uk.jpg yanliz webde yapdigim arastirmalardan bir suphe icine dustum..kuyruk kismindaki renkler daha belirgin vicut kismindaki renkler birazdaha mat yani Pitondan cok Boa yilanina benziyor.... Suan Teraium un sicakligi 28 30 derece arasinda altdan isitma kullaniyorum ve disardanda zamanli yanan bir ampulden yardim aliyorum... yalniz sizlere danismak istediyim bir konu var... cevremden aldigim bilgilere gore yawru yilanlarin tavuk eti yemesinin daha saglikli olabilecegini duydum bu konuda sizin dusunceleriniz nelerdir... Garip bir hareket yapiyor ..genelde cok hareketli...Kobra gibi dikiliyor ve daha sonra arkaya dogru yatiyor...bir yorumunuz varmi acaba ? asuman2 arkadasim ben avusturyada yasiyorum yilanimi bir hayvan sergisinden 50? karsiliginda aldim...

img

dewilturk

ÖZEL MESAJ

ahha adamım seni fena kazıklamışlar sendeki hayvan boa constrictor yani "boa yılanı"...bildiğin gibi bunlar 1-1.5 metre deil,4-5 metre olurlar daha saldırganlardır...bende de vardı sıcak havada daha ii olurlar ama biraz daha agresif olurlar...bi de algılama sorunları vardır fareyi gec algılayabilir ondan basta kacmaya calışabilir,bi de arasıra diğer şeleri fare sanabilir (elinde dahil) bi kac kere saldırıda bulundu bana hatta bunlar için demek istemem ama a.tal bile denebilir daha 70 santimken kopeğimi fare sanıp yeme moduna gecti (kopeğimin burnu yılanın kafasının 2 katı) ama görünüş olarak ve diğer acıdan enteresan hayvanlar... nerden aldıını ve ne kadara aldıını [email protected] a atarsan sevinirim belki bende alırım

img

cang

20 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ok ok yazını sonradan okuma hatasıyla gaf yaptım avustralyadaymışsın :) ama bence git daha estetik bi boa al bunlar zaten baglanılcak gibi deil pek,bari göz zevkinden faydalan...

img

cang

ÖZEL MESAJ

parti parti geliyor ama :) bırak yılana tavuk eti verilirmi büyüyünce tüm tavuk verirsin (canlı) :) yılanı aldın artık biraz deişik düşüncelere yönelmelisin örneğin canlı hayvanı küçük bi hamster verebilirsin onu yer bunu kaldıramıyorsan da şu düşünceye kapılabilirsin "dogru olup olmadıgını nasıl bilebilirim ki" ve emin ol cevabıda verilemez (verilirde ceşitli değişkenlere bakar o da hamster sever biriyle aynı kategoride olmadıgını gosterir verdiğin an için)nese sakın kobay faresi verme onlar cidden zeki heralde bole zeka seviyesi dusuk hayvanın onune atıp gozlemlemek baa kotu oluyor hem uzun süre kacıyor diğerlerine kıyasla bundan dolayı sanki cook acıklı bi filmin en acıklı sahnesini seyrediyormussun gibi oluyor genelde de kuyruk undan yakalıyor fare can haliyle kurtulmak için zıplayıp akvaryumun üstündeki camı kırıyordu bi keresinde gercekten kotu...son olarak gonzales de verme cok saldırgan buyuyunce verirsin,en iisi hamster hiç bişeyin farkında olmadan gidiyor...bu arada saldırırken hayvana ii gözlemle ilerde anlarsın ne zaman bole bi potansiyeli oluyor...

img

cang

ÖZEL MESAJ

slm dostum sımdı bende resımlere baktım ve cang ark.ıma kesınlıkle katılıyorum kral pıtonlar kahverengı ve sarı tonlardadır ve kafası ıkı adet yuvarlak seklındedır ancak gordugun gıbı sendekı bır boa constrıctor kafa hatları keskın rengı kahverengı ve grı tonlar vucut hatlarıda daha dıkey ve en onemlısı kuyrugu kırmızı tonlardadır yanı malesef sana yanlıs yılanı satmıslar burdakı fıyatlara gore ucuz almnıssın tabıkı ama orayı bılemem gerı kalanı cang solemıs zaten bısı eklemeye gerek yok bencede pıton turlerını tercıh edersen burma veya ball pıton gıbı yılanında aranda daha sıcak bı ılıskı olur dusuncesındeım saygılarımla

img

asuman2

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ