Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

iki küçük yılan

arkadaşlar doğadan iki küçük yılan yakaladım cisnlerini bilmiyorum resimlerini yollasam yardımcı olurmusunuz ayrıca bunlar küçükler ne yiyip ne içecekler bilmiyorum onlar için güzel bi ortam hazırladım yardımcı olursanız sevinirim. Yılanlardan biri 20 cm kafasında siyah iki adet halka var diğer taraflar gri renksiz

img

kunteper

17 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum sen yılanları nereden yakaladıysan oraya bırak biraz bilgi edin yoksa o yılanlar elinde ölecek doğadan yakalanan yılanlarla yılan bakılmaz ve türkiye üzreinde 43 çeşit yılan var senin verdiğin bilgilerle sana yardımcı olamaz resimlerini göstermen gerekir göz yapısı baş boyun vücut yapısı pulların dizilişi ve ağzında zehir dişinin olup olmadığı ve hangi bölgede yakaladığın il ilçe olmak üzere belirtmen lazım saygılarımla

img

gvr1923

19 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yılanları İzmir Çandarlı bölgesinde denize yakın kayalık bir yerde yakaladım . kafasında kahverengi sarı siyah olmak üzere üç halka var geri kalan kısmı gri normal yılan renginde resimlerini göndermem gerekiyor sanırım . küçük oldukları iç,in ne ile beslenmeleri gerekir onu bilmiyorum bir kaç böcek filan bıraktım ama olmadı . Ama iki yılanıumda sağlıklı bir durumdalar saldırgan değiller .özellikle beslenmeleri konsunda yardımcı olursanız sevinirim.

img

kunteper

ÖZEL MESAJ

selamlar bahsettiğin yılan büyük ihtimalle eirenis modestus bilimsel adıyla google de grafiklerde arat eğer bu yılansa ki büyük ihtimalle budur beslemen çok zor böcekçil beslenen bir tür

evet benim yılanım eirenis modestus şimdilik böcek veriyorum daha yediğini görmedim

img

kunteper

ÖZEL MESAJ