Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ısıtıcıyla ilgili bi soru!

arkadaşlar yeni aldığım ısıtıcıyı 27 dereceye ayarladım suya yerleştirdim,bi müddet ısınıyo sonra sönüyo,tübün içinden ışık yandığını görüyorum ama 2 dakka sonra sönüyo,termometreyle ölçüyorum kesinlikle su 27 derece değil,23 derece çıkıyo,bozuk mu sizce ısıtıcı??

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok saol valla 29 a ayarlıyorum şimdi

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla nası ısıtıcı bu anlamadım ısıtmıyo dooru dürüst!!şu sürüngenler için ısıtmalı kayalar var,onlar hakkında bi bilgin var mı fener48?

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

termometre sağliklı olmayabilir suda eğer suyun sıcaklığını ölçmek istiosanpet shoplarda akvaryum camına yapıştırılan dereceler var(2 ytl falan) hem süekli ondan sıcaklığı takip edebilirsin!!!

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kayaların ısınmasını sağlayan aparatlar duymustum onlar zannedersem sonradan monte ediliyor bi araştırmak lazım ama bence çok önemli değil çunki zaten eviniçinde besliyosun evde yeteri kadar sıcaktır zaten.sudaki ısıtıcıcnın ustunde ve altında yeterince ısınırlar.

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı kayalar sanırım akvuryum için değil, kertenkele, iguana falan besleyenler kullanıyorlar. şekilsiz bir taş yapmışlar kilden, içine de ısıtıcı cihaz yerleştirmişler.

benim ısıtıcıyı 29 dereceye getirdim su ısısı 28 derecede duruyor. yanlız geçenlerde takip ettiğim sitede, yazın su ısısını 30-32 dereceye getirmek gerektiğini okudum. eee napacaz şimdi??. ben 30 yapayım ortası olsun, zaten burası sıcak, bayılmasın kapluşlar

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar dün ısıtıcıyı 28 dereceye ayarladım.Sabah baktım suları kaplıca suları gibi olmuş, mayışmışlar suda uyuyolardı..:))

img

henryıv

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

elimiz iyi bir termometre değildir. bazen su bize sıcak bazen soğuk gelir. ancak akvaryuma yerleştirdiğiniz termometre hep aynı ısıyı gösterdiğini göreceksiniz. suyu buz gibi sanırken aslında 28 derece olduğunu görüyorum. ellerim sıcakken su soğuk, ellerim soğukken su sıcak geliyor. en iyisi termometre.

img

momo

ÖZEL MESAJ

ve tabii ki en iyisi kaliteli ısıtıcı.5-10 ytl kara geçecez diye hepimiz ucuz olanı alıyoruz ve boyle sorunlar oluşuyor malesef.

img

golyad

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimkiler termometreyi de sökmüşlerdi de söylemedim artık onu da emniyetli bir yere aldım. off offf.

img

momo

ÖZEL MESAJ