Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Amerikadan yilan getirebilirmiyim???

su an bi is icin amerikada bulunmaktayim gezerken sadce surungen satan bi petshop dikkatimi cekti grdim ve baktim gercekten cok cesitli yilanlar var ve fiyat olarak gayet ucuz...amerikadan yilan getrme gbi bi olasiligim varmiydi acaba???fiyatlarina baktimda en pahali ball python 59$(tabii boyut olark fazla buyuk degil)icerde calisan bi gorevliye yilan aliram turkiyeye sokup sokamaycagmi sordum bna gumrukte herhangi bi sorun olmaz ama gidecegin ucak firmasiyla bi konusman lazim feln dedi...acaba gelrken bitane yilan alip turkiyeye getrmye calissam bi sorun cikarirlarmi?

img

sguitarist

18 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum yılanın pasaportu varsa sorun çıkarmazlar. geçen sene arkadaşın biri kuş getirdi ama önce bulunduğun ülkenin elçiliğinden veya ateşeliğinden belge alman gerekiyor. ondan sonra uçak firmasından hayvanın cinsinibelirtiyormussun. onay alıp getiriyorsun tabii ayrıca canlıolduğu için bilet yada kargo parası alıyorlar arkadaş papağanı 70 dolara almış 285 dolar getirmek için harcamış birde yeni kanunlar çıktı bildiklerim bu kadar saygılarımla

img

gvr1923

19 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ