Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Filtrasyon

Arkadaşlar 200 lt tankımda diskus besliyorum.. Yemlemeye ve su değişimine ve temizliğe özen gösteriyorum. Diskusların neşesi yerinde . Ancak son 1 haftadır baş edemediğim bir kirlilik başladı tankta. Filtreleri temizledim. Su değiştirdim netice alamadım. atmanın en büyük şelale filtresiyle eheim ın 2213 filtresi var aslında fazla bile ama !! Bir fikri olan varmı?

img

fishfish

18 yıl 5 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, Akvaryum`da bitki varsa, bitkilerin gelişimi için kullanılan gübreler (tablet veya sıvı) kahverengi yosuna sebep olabiliyor. Aynı zamanda tatil yemi de bu yosuna sebep olabiliyor. Bu yosun çamur gibi görünüyor ve kurtulmak çok zor.

img

muharrem70

17 yıl 11 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım aynı problem bendede vardı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine karbon torbalarını filtremden çıkarmıştım ve ondan sonra suyum bulanıklanmaya başladı sanırım sendede aynı problem var eğer karbon torbalarında varsa ve hala bulanıksa suyun bence karbon torbalarını değiştirmelisin...

img

kingpoker

20 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bildiğim kadarıyla, karbon filtreye sadece ilk kurulum sırasında akvaryum boşken (yani balık ve bitkiler yokken) suyu hazırlamak üzere konulur. Daha sonra karbon çıkarılır, normal filtre malzemeleri konulur. Yani aktif bir akvaryumun filtresi içinde zaten karbon olmaz.

img

muharrem70

17 yıl 11 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

suyun belirli bi miktar bulanık kalması çok normaldir. Dogal ortalardada su bulanıktır. ama bu durum beni rahatsız edecek biçimde diyorsan o zaman ya balıkların çok fazladır, yemlemeyi çok fazla yapıyorsundur yada filtrende bir tıkanıklık vardır. Bunun dışında ilaç falan kullanıyormusun. Ayrıca yemlemeyi fazla yapmasan daha bazı kalitesiz yemler akvaryumu öyle pislerki bu duruma da dikkat etmen gerekir.

img

crano

19 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karbon elyaflarında içirisinde bulanabilir. Karbon sudaki zararlı elementleri bünyesinde hapteden bir madde olrak kullanılır. Tami dolumuda bir yere kadar oldugu için her akvaryum suyu yenilenişinde ya elyaf iyice yıkanır yada degişitirilir.

img

crano

19 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karbon aynı zamanda sudaki bulanıklığı ve kokuyuda tutar.

img

kingpoker

20 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ