Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

NEDEN ÖLDÜLER

slm arkadaşlar.ben yaklaşık 1 yıldır balık besliyorum ve çok seviyorum balıkları.daha önce sarı prenses,astronot,yunus,yaprak,gibi türler besledim ve sıkıldım çokda büyüdüler diye geri verdim.tanganika chıklıt beslemeye karar verdim.1 adet duboisi 1 adette ikola aldım ikola 1 gün sonra ve diğeride bir hafta sonra öldü.sormak istediğim nerede bir eksiklik yapmışımdır akvaryum 80 cm uzunluğunda içerisinde bol miktarda kaya var.su sertliği için mercan kumu aldım ama yinede yaşatamadım.yemleri de kaliteli.şimdi hiç balığım yok tankın suyunu değiştirdim ve balık almak için hazır durumda şu anda.ama korkuyorum gene ölürler diye.TAVSİYELERİNİZ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.TEŞEKKÜRLER...

img

sürüngenci

19 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle geçmiş olsun arkadaş.balıkları nereden aldın kesin hasta balık varmişlerdir.yoksa tropheuslar sağlıklıdırlar dayanıklıdırlar.ya da suda nitrat çok olbilir.birde otobur balıklardır etcil yemlerle besleyemezsin artı akvaryumunda ufak bu türe göre.birde geçimsizdir tropeuslar iki üç türü yanyana beslemen zor olur.kavga eder birbirlerini öldürürler.sen en iyisi malavi besle paran boşa ziyan olmasın.hevesinde kaçmasın.akvaryumuda büyüt en kısa zamanda.

img

nigne

19 yıl 1 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim arkadaşım.aldığım balıkların boyu en fazla 1,5 cm okadar büyük değiller yani.genede akvaryum küçükmü geliyodur sence.bikez daha deniycem almayı inşallah bu sefer tutturabilirim.çok teşekkür ederim ilgilendiğin için...

img

sürüngenci

19 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm... dostum bencede trophues besleme(duboisi, ikola vb.).çok narin bal1klard1r. denildii gibi etçil yem verilmez.yemleri özel bitki yemleridir. çok ugrasirs1n. yemleri farkl1, suyu farkl1, ilaçlar1 farkl1, çok masrafl1 bi bal1k... bence yunus, frontozo(6 bant blue za1re) baskada akl1ma bal1k 1sm1 gelm1yo. bunlar1 besle çok güzel bal1klard1r. bunlar1n yan1na sak1n prenseslerden b1r1n1 koyma. onlar kavgac1 bal1kt1r...hem b1tk1lerede zarar ver1rler... had1 kolay gels1n

img

frontozo

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

b1sey daha ekl1yey1m... küçük bal1g1n hasta olma sans1 çok yüksekt1r... mantar g1b1 hastal1ga yakalanmas1. dubo1s1 ve 1kola da hassas bal1k oldugu 1ç1n çok çabuk ölürler...bence yunus ve frontozo 1deal... suyun s1cakl1g1 26 alt1nda olmas1n.28 üstünde olmas1n... h1çb1sey olmaz 1nsaalah...

img

frontozo

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim.şimdi kalvus aldım 3 gün oldu hareketleri normal ama hani balıklar esneyince ağızları öne doğru gider ya o şekilde kalmış o bir soruna yol açarmı.ondan başka herşey normal.frontoza güzel balık doğru söylüyosun ama oda pahalı ama güzel yunusda besledim ama sıkıldım.bide discusların bakımı zormudur.

img

sürüngenci

19 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balıkların nası ölmüştü haraketleri nasıldı? ben de ilk kez çiklit akvaryumu yaptıımda akvaryumda parazit olmuştu balıklar teker teker ölmüştü devamlı kayalara ve kumlara sürtünüyorlardı yan yatıyolardı etraflarında 360 derece dönüyolardı.Sonunda kaya tuzu atmaya başladım bir papağanı ve 4 zebramı kurtardım parazit belirtisi kalmadı...

img

scepter

18 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balıkların nası ölmüştü haraketleri nasıldı? ben de ilk kez çiklit akvaryumu yaptıımda akvaryumda parazit olmuştu balıklar teker teker ölmüştü devamlı kayalara ve kumlara sürtünüyorlardı yan yatıyolardı etraflarında 360 derece dönüyolardı.Sonunda kaya tuzu atmaya başladım bir papağanı ve 4 zebramı kurtardım parazit belirtisi kalmadı...

img

scepter

18 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ