Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

acil acil acil.......

lider1 isimli şahsın yazsıkları beni geçekten çok şaşırttı. buı nasıl bir yılkan sevgisi arkadaşalar. 2 yılı aşmıuş bir zaman diliminde burada ki bilgi paylaşımlarımızda böyle birşeyle karşılaşmadım. ki bu konuda sahip olduğum bilgi şunu diyor eğer bu gerçekse yani oradanm buradan yakalanan hayvalar bu şekilde dopğaya salınıyorsa bizim sahip oldupğumuz tür ler tehlikede. bu başlıkta sahi,bi olanlar yazsın be nneler olabileceğine kısaca deyineyim. duruım 1 ...salınan tür bölgeye uyum sağlar yerli türlerle rekabete girer ve orada var olan tür için istilacı konumuna düşer. mevcut türün yaşama tehlikeye girer. durum 2... mevcut yakın akrabayla arasındaki soğal izoladyon kalkmış olur ve çiftleşebilirler. melez türler baskın olur atasallar yok olur. oysaki doğa çeşitliliği makbul görür durum3... bırakılan türler yaşayamazlar durum 4... bıarakılan türün besin zincirine aşırı baskısı konusuı meydana gelebilişr buda başka türleri etliler ve başka türleri yopk eder. oysaki soğada yılan yanlız düşünülemez . diğer hayvan ve bitkilerlke dengeli bir ekosistemin parçöası olurlar. . . . . . ve daha bi çok surum sayılabilirki bunların her birinin örneği doğada görülmüş insanlar sonuçlarına katrlanmak zorunda kalmışlardır.bazense geri sönüşümü olmayan sonuçlar doğurmuş. doğaya salınan yerli türün ne gibi olumsuzluklara yol açtığınıda daha evel yazmıştım. saygılarımla vipera yazdıklarım eleştirilebilir. onur duyarım...

img

vipera

19 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım sana ve yazdıklarına son noktasına kadar katılıyorum ben ne biyologum vede veteriner sade sürüngen dostuyum sayın lider1 arkadaşım (sana arkadaşım diyorum kıymetini bil) bak adamlar yıllarca bu işin eğitimini almış konuşuyorlar sen de kendi çapında bir şeyler yapmışsın ama yanlış ve işin kötü yanı bunun yanlış olduğunun farkında değilsin bir an önce yaptığın işleri gözden geçir ve artık yılan üretirken biraz daha dikkatli ol saygılarımla, SürüngenDostu

img

sürüngendostu

17 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ