Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

BuKaLeMuN aRiYoRuM

allah rizasi icin 2 senedir bukalemun ariyorum ama bi turlu bulamiyorum sirf onun icin halen daha cekirge uretiyorum kafayi yicem artik..... [email protected] a mail veya buraya msg cekebilirsiniz.. tesekkurler

img

glasseye

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım bukalemun beslemek çok zordur, yem sorununu halletsen bile (ki bu da bir tek çekirgeyle olmaz),esaret sorunu war. Bukalemunlar esaret altında yaşayamıyorlar. O yüzden başka sürüngen düşünmeni tawsiye ederim (gerçi sen benim bu sözlerimi pek sallamıcaksın ama işin sonunda bir can ve senin de psikolojin war) Saygılar; The King of "REPTILE"s

selam nerden satınalabilecegini bilmiyorum ama marmaris gökovaya her kampa gittiğimde mutlaka bukalemun görüyorum doğal ortamında izlemek icin tavsiye ederim saygılar sata

img

sata

17 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavsiyen icin tesekkurler reptile45 v? estafirlah sallamicaksin fln ama daha once baktik ama bazi talihsizlikler nedeni ile kaybettik ve sirf kuru mama ile bakmistik... ben hayvani birtek geceleri akvaryumda tutmayi dusunuyorum insalah uzun yillar en ii sartlarda bakabilirim.

img

glasseye

ÖZEL MESAJ

İşte dostum ne kadar haywanın üzerine titresende, bu talihsizlikler oluyor hep, ben kendimden de biliyorum. Peki sen nasıl beslemeyi düşünüyosun bukalemunu, nasıl şartlar salıcaksın? Bi sefer sürekli ortamını değiştirecek olman çok yanlış, yani sabah dışarı akşam içeri. Hem unutma bunun kışıda war. Bir de yemek sorunu için ne düşünüyosun onu merak ettim. Kuru mamaya keşke alışsalar ama, yok, haywanın doğasında yok bir kere.

ortami cok farkli olmucak icerde disada ; disarda 2 tane bonzai uzerinde takilabilecek akvaryumdada yine agaclik dalli sarmasikli bi ortam olucak.bi onceki bukalemunu arkim ve kardesim bakiyodu 1 seneden uzun kuru mama ile baktilar hani bocek verdiler ama toplasan 20 etmez ustune ciftlesti bunlar, olum sebebi de gerzek arkadasim kalkti kiz arkina verdi kiz bakamadi disiyi oldurdu sonra ben digerini ver dedim kurtariyim trip yaptilar bana baya gec verdiler ve kurtaramadim, kiz bukalemunu eline almaya bile KORKUYO NERDE AGZİNİ ACİP KURU MAMA YEDİRİCEK sinir oluyorum sirf almis olmak icin aliolar. neyse ben soyle beslicem suan cekirge akvaryumum var, orda uremek uzereler cekirgelere cok siki bi dietle besliyorum tabi boylece cekirgeden bukalemuna gecicek diet. bunun yani sira kurt da ureticem, hamambocegide yapilir ama ben evde hamambocegi fln istemiyorum :) bu sekil cok rahatlikla bakabilecegme inaniyorum..

img

glasseye

ÖZEL MESAJ

[email protected] irtibata geçelim

Bu kadar ısrarlı olduğun için yazıyorum ama bende başka hayvan beslemenden yanayım. Neyse, bukalemun bulmak için en kolay yolun, trene atlayıp Adana da inip şehir içi dolmuşuyla barajın kenarına gitmek. Bir ağaca 4-5 dak. ayırarak kısa bir gezinki yaptıktan sonra kesinlikle bulabilirsin. Aynı gezintileri Muğla`dan Gaziantep`e kadar olan Toros Dağları`nın bütün güney yamaçlarında ama bilhassa deniz seviyesine yakın kısımlarında yapabilirsin. Beslemek için ise; bir fidanlıktan alabileceğin 1 - 1,5 metre boyunda küçük bir limon ağacının etrafına çita iskeletle bir tül çerçeve ile ama en en en önemli olanı mümkün olduğunca ele almayarak uzun yıllar bakabilirsin. Arada bir de yağmurlama yaparsın. Bu hayvanları ne kadar çok ele alırsanız o kadar ölüme yaklaştırırsınız. Coşkun Oğuz NAMLI.

img

kertenkeleci

19 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam. ya daha öncede değinmiştik bu konuya ya bu formun en problemli canlısıdır bukalemun. evet ölüyo bakılmıyo falan bende uzun zaman bu hayvanın beslenmesi konusunda çalıştım. çekirge kurt. yumurta sarısı. neler neler denedik ama olmuyo bi türlü. ya bence bunlar doğada iyicene gözlenmeli bence bitkisel bazı besinlerde tüketiyor bunlar ve bunların vitamin ihtiyacı bu yolla karşılanıyor. bazı vitaminler alınmayıncada sağlıkları bozuluyor. bu konuda araştırma yapmakta fayda var. benim düşüncem bu. öle besinle olsa . çilingir sofrası kurardık ama işte bazı sırlar taşıyor olay. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepinize tesekkur ediyorum arkadaslar, alirsam sizlere bilgilendirecegimden emin olun :)

img

glasseye

ÖZEL MESAJ