Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

arkadaşlar ne olursunuz yardım edin kedim hamileeee

arkadaşlar kedim hamile ama bu konuda hiç bir tecrübem yok kediminde hiç tecrübesi yok. ne yapmalıyım hayvancıklara ne yedirmeliyim bu kedi nereye doğurur bana bilgi verin ne olursunuzzz...

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu kadar telaş etmeyin kediler ne yapacaklarını bilir.Her yıl sokaklarda milyonlarca kedi doğum yapıyor. Bir koli bulun ona bide kapı açın içine birkaç kat kağıt havlu filan koyun.Kediniz zaten içinde doğuracaktır.Yavru kediler ilk günler sadece anne sütü içer sizin birşey yapmanız gerekmiyor.Anne kediyi düzgün besleyin kuru ve yaş mama vererek günlük taze suyunu eksik etmeyin fazlaca süt içirmeyin hele yavru kedilere inek sütü hiç vermeyin sadece anne sütü alsınlar.Anne yavrularını korumak için daha güvenli yüksek bir yere taşımak isteyebilir eğer sokaktaysa evin bir köşesine alabilirsiniz zaten anne kedinin gözü yavrularından başka bişey görmeyeceği için sorun yaratmaz.Yetişkin erkek kediler eğer yalnız yakalarsa bölgelerini korumak için yavru erkek kedileri boğar.Korumaya almakta fayda var.Yavrularıda ilk günler elinize almayın. Kedinizin ilk doğumuysa yavrular doğumda yada doğumdan sonraki birkaç gün içinde ölebilir benim çok başıma geldi hazır olun diye söylüyorum.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

frozen teşekkür ederim diğer arkadaşlarda tecrübelerini ve de bilgilerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirm... teşekkürler

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ