Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Natrix Tessellata & Natrix Natrix

Arkadaşlar bu iki yılan türüde çok hoş... yılan davranışlarını bilen ve yılanlara davranmayı bilen biriyseniz hiç sorun olmuyor. Daha önce koku yaydıklarını yazmıştı bazı arkadaşlar... Korkutmayın hayvanları yapmasınlar benimkilerin şimdiye kadar hiç öyle bir durumu olmadı gayet mutlu mesut yaşıyoruz beraber... bir tanesi tepemizden inmiyor... sürekli yok kafamda yok koltuk altımda yok kız arkadaşımın elinde klavye kullanırken bile elime çıkıp yatıyor ... tabii sonra ıslatmak zorunda kalıyoruz hayvanı ama ... Yanlız desenleri çok çeşitlilik gösteriyor özellikle natrix natrixin... acaba bunların desenleride genlerinde mi kodlu? eğer öyle ise selective breedingle çok hoş yılanlara ulaşılabilir gibime geliyor. Görüşlerini bekliyorum.

Saygılarımla

img

echo

18 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamalr echo, bi noktaya dikkatini çekmek isterim.Natrix tesellata yarı zehirli bi yılandır.Bende bunu araştırmacı arkadaşlarımdan kısa süre önce öğrendim.Ama insana zarar veremeyecek kadarda sakin bi hayvan olduğunu kendi deneyimlerimden biliyorum.Yinede aklında bulunsun.Saygılarımla Asil Ergenoğlu

img

asilergenoglu

21 yıl 1 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar , Natrix natrix renk çeşitliliği bakımında çok zengindir. selective breedingle heralde melezlemeden bahsettiniz dediğiniz olabilir fakat türkiyede zor çünkü bu yerli türlerin hem satışı hem beslenmesi yasak eğer gerekli izinler bir şekilde alınıp üretim olursa türkiyede Natrix natrix ten çok daha güzel türler var ben olsam diğer türleri seçerdim koku olayına gelince natrix ler sadece korktuklarında koku salgılamazlar durup dururkende salgılama yapabilirler ayrıca akvaryumda besliyorsanız bu kokuyu bariz bir sekilde hissedersiniz teraryum gibi hava giriş çıkışı fazla olan kaplarda bakılırsa koku sorunu daha da aza iner fakat yinede koku tam anlamıyla geçmez. asilergenoğlununda dediği gibi Natrix tesellata yarı zehirli bir türdür daha doğrusu zehir bezlerinden agız boşluğuna akan zehirleri vardır fakat oluklu dişleri bulunmadığı için zarar teşkil etmez çünkü normal dişleri deriyi delecek kadar büyük değildir fakat ağız boşluğundaki zehir açık bir yarayla temas etmesi halinde zehir kana geçebilir ve zehirlenme meydana gelebilir,,,snakehunter,,,