Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kullandığım terramycin doğru olanmı???

ya çok soru sordum falan ama aklımı karıştıran durumlar war, moe'nun ölümüyle ilgili zaten en büyük nedeni benim başta doğru düzgün bakmamış olmam falan ama neese, ya ben burda ve başka bi sitede bişey duymuştum, "gözlerinde sorun olan kaplumbağlar için [yani gözü açılmayanlar için] terramycin sürülürse ii olur" ve tuaftır ki bizde de aynı isimde bi merhem wardı ve ben moenun gözünün açılmayışını görünce ondan sürdüm iki günde bir falan, ama bu konuda bi endişe duydum, sürmeden kağıdı okudum ve daha öncede bildiğim bderi için kullanılan bi merhemdi... ya diyorumki acaba benim sürdüğüm bu merhem yanlış mı? ya da aynı merhem ama dozu farklı olduğu için zarar vermiş olabilirmi??

işte benim kullandığım merhem, nette fotosunu bulunca...

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Black_Rose selam, kullandığın merhem doğru,kapluşumun tek gözü kapandığında ben de bundan kullanmıştım.2-3 gün sabah akşam sürdüm,ama çok fazla değil tabi ve sadece gözüne.burda kullanan başka arkadaşlar da vardı.yani bence bu merhem yüzünden moe''ya zarar gelmemiştir.sen kendini çok suçluyorsun sanırım ama artık bu kadar düşünme istersen.senin için acı bi deneyim oldu ama bir daha kapluş sahibi olursan ona gözün gibi bakacağına eminim.benim de ilk sahip olduğum kapluşum bi kaza sonucu öldü.çok çok üzüldüm ve bir daha asla bakmam dedim.ama sonra iki tane daha aldım (edi ile büdü),1,5 aydır birlikteyiz,ve de nazar değmesin şu anda çok iyiler.insan gerçekten çok üzülüyor onlara bişey olunca,ama önemli olan bundan sonrası.gerçekten iyi bakabileceğine inanırsan(burdaki herkes te sana yardımcı olacaktır),gidip iki tane kapluşu petshoptan kurtar derim.

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

terramicin GÖZ merhemi olacak arkadaşlar. iki çeşit olur. miktarını çok az ayarlamalısınız ve unutmayın ki göz hastalıklarının ana sebebi ya A vitamini eksikliği ya da üşütme. merhemin yanında bir de koşulları da gözden geçirmelisiniz. suyun derecesini de 30 dereceye getirmekte fayda var. eğer bir gözü kapalıysa genelde vitamine, ikisi de kapalıysa üşütme ve akciğer sorunundan kaynaklanıyordur. veterinere danışmakta fayda var.

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ