Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

köpeğim zeyna kusuyor

selam arkadaşlar köpeğim aldığımızdan beri 3 kez kustu yani 1 ayda üç kez galiba banyodan sonra üşütüpte kusuyor galiba ama hep banyo yaptığı gün kusuyor köpeğim kangal ve banyo yaparken sıcak su kullanıyoruz.sonra havluya sarıyoruz üşümüyor yani klütfen yardım edin

Merhaba Duygu Kardeşim, Genel bir prensip olarak Kangal Köpeği yıkanmaz. Kıl örtüsü altında ve deri tabakasının üstünde bulanan yağlı bir tabaka, Kangalı sert iklim ve coğrafya şartlarında mikrop tabakalarından koruyucu bir görev yapar. Kangal yıkandığı zaman bu yağlı tabakada yıkandığı için, vücut mikroplara karşı daha savunmasız hale gelir. Bu yüzden sakıncalıdır. Yıkanmaması gerekir. Eğer yıkanmayı gerektirecek bir durum varsa, postunun üstü ıslak bir bezle silinmelidir. Kangal Köpeği`nin diğer ev köpeklerinden çok farklı olduğunu lütfen unutmayınız. Selamlar Orhan YILMAZ www.kangals.com

evet biliyorum ama yıkanması gerekiyordu ıslak bezle silmek aklımıza gelmedi çok pislenmişti ve pirelerle ,ilgili onun için yıkadık bundan sonra sileriz teşekür ederim

aşıdan sonra banyo yaptırdıysan olabilir

img

emocan

16 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENİM BİLDİİM KADARIYLA KÖPEKLERİN AYDA EN AE FAZLA BİR KEZ YIKANMASI MAKBULMUS YOKSA HASTA OLUYORLAR BENDEDE BİR PAPİLLON VAR ODA COK BANYO YAPINCA KUSUYOR.AYRICA ARABAYLA GEZERKEN COK CAMDAN BAKIO OZMNDA ÜŞÜTÜP KUSUYOR.

img

papillon1

16 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meraba, başta şunu söliim kankal ister yavru ister yetişkin olsun mümkün olduğu kadar yıkanmaması gereken bir köpektir, köpeğiniz kaç aylık bunu öğrenmek isterim ve bir eğitmen olarak bilgi vermek isterim, 0535 261 25 84 sabahattin