Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedilerin tırnaklarının çektirilmesi!!!

sizce kedi aldığım zaman tırnaklarını çektireyim mi?hani evdeki eşyaların güvenliği için...sizce bu doğru olurmu?

img

twinsim

17 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ay hiç duymamış/okumamış olayım.... evinizin eşyaları o kadar kıymetliyse hayvan beslemeyin... böylece hiçbir canlının da günahına girmemiş olursunuz....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani..jales doğru söylüyor.bir daha düşünün.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kediniz için bir tırmalama sopası alın 15-20 ytl ye bu dertten kurtulun

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani bi sitede okumuştum da bu konuda da bilgim olmadığı için sizlere sorayım dedim.verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.bööyle bir işe kalkışmayacağım...

img

twinsim

17 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kedilerimin tırnakları uzadığında uçlarını kesiyorum. Biraz dikkat isteyen bir işlem. Veterinerinizden de bu konuda yardım alabilirisniz. Ama bunu sadece oyun oynarken kendini kaptırıp canımızı fazla yakmasın diye yapıyoruz! bence de eşyalarınız bu kadar değerli ise kedi almayın!

img

koftem

18 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle böyle bir işlem yapılmamalıdır.Kedinin tırnaklarının çektirilmesi,bir kuşun kanatlarının kesilmesi gibi bir şey.Sokağa saldığınızda bir köpeğin saldırısına mağruz kaldığı zaman bir ağaca tırmanması gerekse nasıl yapacak garibim.İyice düşünün ve bence vazgeçin !!!

imdaaaaaaaaaaaaaat bu nasıl bir soru. şey gibi oldu; her hafta manikür yaptırmaktan bıktım. acaba tırnaklarımı çektirsem olur mu? OLUR MU???

img

lilicik

18 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evdeki eşyaların zarar görmesin die kediye nie zarar weriosun.o zaman alma daha ii.düşünmemiş bile ol.öle bişi yaparsan kedin daha saldırgan olur ve psikolojisi bozulur.o zaman sende yemeklere zarar gelmesin die dişlerini çektir.olur mu böle şey yaws.tırnaklarını kesersin olur biter.

img

ılovemycat

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yuh size bunu nasıl düşünürsünüz ya can bu can bende dün yeni kedi aldım ilk günden oynarken yanlışlıkla kollarımnı kanattı ama gülün seven dikenine katlanmalı