Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kuşum kafesin altına serdigim herseyi yiyor birşey olur mu ??

arkadaslar benim kuşum kafesin altına gazete serdim yedi dergi serdim yedi artık karton serdim sert olsun yiyemesin diye ortadan deldi kartonu simdi de onu yiyor bir de odamda buldugu silgileri kopartıp onlari yiyor galba silgi yemesini engellemem kolay da bu kafese serdigim seyleri yemesini nası engelliycem sizin kuşunuz da yiyomu? siz ne seriyosunuz benim kuşumun bu gazete dergi karton gibi matbaa malzemeleriyle alıp veremedigi ne :) lütfen yardım edin ayrıca bunu yemesinin ona ne gibi zararlari olur??

img

mcesur

17 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba mcesur: analadığım kadarıyla kuşun kafesin altına koyduğun kağıtları yiyormuş.galiba gagası kaşınıyordur onun için gagasını oraya buraya sürüyordur bir de kalamar kemiğin var mı yoksa hemen bitane al olur mu? benim fikrim mutlaka gagasını sürtmek istiyordur saygılar...

SELAM :mcesur BU KONULAR KUSUNDA SITRES VE KEMIRGEN OLDUKLARI ICIN YAPAR MUHABBETLERDE KEMIRME HUYU YÜKSEKTIR YALNIZ HER MUHABBET KEMIRME YAPMAZ KAFES ICINE KEMIRECEGI (KAVAK AGACINDAN OLAN TAHTA KOY)DOMATES VE BENZERI KASALAR VAR ONLAR GENELDE KAVAK AGACINDAN YAPILMADIR KEMIRMESI ICIN VE ARKADASIN DEDIGI GIBI KALAMAR VE GAGA TASI TEDARIK EDERSEN BU HUYUNDAN NISPETEN UZAKLASIR VE AYRICA KAFES TEMIZLIGINIDE 2 GÜNDE 1 TEMIZLIK YAP SAYGILAR

img

kozluca07

17 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili mcesur. Arkadaşlarım yazmışlar sana ama bende yazayım dedim. Evet kafesin altına hep gazete kağıdı dergi veya karton sereriz de neden.Hiç düşündünüzmü? Neden sererizki, hiç bir anlamı olmayan şeyleri. Derlerki pislik dağılmasın diye. Boş verin arkadaşlar ya kanat çırptımı nasıl dağılıyor o pislikler. Kuşun istemediği bir şeyi kafese sermeyelim. Yere kuş kumu dökelim. (Sorduğun için yazıyorum) Belki gazete zararlı değil diyeceksin ama ya içindeki mürekkep. Saygılar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekür ederim arkadaslar kafeste kireçten yapılıyor denilen beyaz bi gaga taşı var ama en kısa zamanda kalamar kemigi asıcam

img

mcesur

17 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benimki de yiyor o kaşıma aletindende var bi kasiyor gagasıni ama dergi de yiyor

img

Burakk08

7 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ