Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

acil yardım! denyonun birinin 4 adet betasına el koydum

1 küçük yogurt kasesinde 4 adet betaya bakan bir denyonun insanlık namına tüm balıklarına nihayet el koydum! öncelikle onları kocaman bir fanus aldım ve bir su bitkisiyle en azından huzurlu bir yerde yetişmelerini sagladığıma inanıyorum.önceleri kuyruklarını sürekli kavgadan dolyı kopartan balıkların gün geçtikçe olmayan kuyrukları uzamaya ve gerçekten çok güzel görünmeye başladılar! öncelikle... yerim küçük degil ama tabiki bir akvaryum kadar buyuk de diil... ve 4 adet beta huzurlu göründükleri halde acaba ileride bir sorun çıkar mı , ayrıca hangileri erkek hangileri dişi nasıl anlıycam ! forumlarda yüzgeçleri küçük büyük olur diyorlar ama bir türlü anlamadım! biriniz bana bunu örnek resimlerle gösterirse gerçekte çok sevinicem... ve tabiki hamilelik olayı... nasıl anlıycam yie bir türlü okuduklrımdan anlamadım ! oldukça ybancı bir konu benim için ama gerçekten ilgilenmek istiyorum ! yine biriniz bana hamile bir betanın örnek resimlerini yollarsa sevinirim ...araştırmama ragmen erkek dişi farkı ve hamilelik resimlerini bir türlü bulamadım! teşekkür ederim

img

jackdanielsm

17 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ana vatanları malesia va arjantindir 18-32 derecede yasarlar labirentli balıklardır.cok hırcınlardır zaman zaman birbirlerini öldururlerasla bırakvaryumda 2 beta bulunmamalıdır.disileri kuyruksuz karnı sisce erkekler renkli ve uzun kuyruklu bu balıklar köpuk yuva yaparlar dişi ve erkek ayrı akvaryumlarda birkacgun yanyan tutulur sonra akvaryum 2 ye bölünür bır bolmeye dişi digerine arada cam olacak sekılde erkek konur.balıklar bırbırıne kur yaparlar ertesigune cam alınmalı ve dişi bireyle erkek aynı akvaryumda tutulmalıdır.birkac gun sınunda erkek ve disi su yuzeyıne kopukler yapar sonra dısı yumurtaları bu kopuklere sıralar erkekte spermaları bırakır bırgun sonra erkek brey akvaryumdan alınır yumurtaşlar acılınca dısı alınır.kopuk yuvayı yapma sebepleri bu balıklar bataklıkta yasar ve buranın kosullarına uyum gostermıslerdır.yumurtalar su yuzeyınde hem bataklıgın camurundan uzak hemde oksıjene rahat ulasacaklardır. saygılar

img

kizimdost

18 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dostum, eğer kizimdost un dediklerini yaparsan yavru filan alamazsın baştan söyleyeyim.balıklar bir arada yaşamazlar. ayrı yerlerde bakılmalıdırlar ancak birbirlerini görebilecek şekilde yerleştirilmelidirler.özellikle dişi oldukça iyi beslenmeli ve kondisyon kazandırılmalıdır. üreme zamanında erkek kendiliğinden su üzerine köpükten bir sal yapar. bu üremeye hazır olduğu anlamına gelir.eğer bu dönemde dişininde yumurta yüklü olduğunu görürsen( ki bunu karnının şişliğinden anlarsın) akvaryumu bir camla ikiye bölüp dişiyi erkeğin yanına koyarsın.bi süre aynı akvaryumda bekletirsin. daha sonra cam bölmeyi kaldırırsın.erkek dişinin yanına gider ve onu genelde sert vuruşlarla salın olduğu yere doğru kovalar. dişi yumurtaları dökmeyi kabul ederse erkek bir yılan gibi dişinin gövdesine sarılır(sarmal bir şekilde)vida gibi dersem belki gözünde canlanır. bu şekilde dişinin yumurtalarını sağar. yere düşen yumurtaları teker teker ağzıyla toplar ve köpüklere yerleştirmeye başlar. son yumurtada yerleştikten sonra nöbet tutmaya başlar. bu sırada dişi hemen ayrılmalıdır yoksa dişiyi öldürür. köpüklerin tamirinden tutta, düşen yumurtaların tekrar yerleştirilmesine kadar herşeyi yavrular yumurtadan çıkıncaya kadar erkek üstlenir. yavrular çıktığında erkekte ayrılmalıdır. akvaryumun üstü cam veya benzeri bir şeyle hava almayacak şekilde kapatılır. sadece yemleme sırasında küçük bir açıklıktan yem verilir. üstü kapatılmazsa akciğerli olan bu minikler ciğerlerini üşüterek çok kolay ölebilirler. bunları tam olarak uygulayabilirsen yavru alman kaçınılmazdır ancak şunuda hemen belirtmeliyimki ilk bir kaç denemen başarısızlıkla sonuçlanabilir, bu seni yıldırmasın çünkü beta üretebilmek gerçekten çok ama çok zordur. saygılar...

img

rescue

17 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkekler gosterişli ve renklidirler büyük ve geniş kanatları ve kuyrukları vardır dişilerin olmaz sada kuyruksuz bir balıktır renksizdir DİKKATTTTTT KUYRUKLARININ KOPARILMA SEBEBİ ERKEKLERİN BİR ARADA YAŞAMASI ERKEKLER BİR ARADA YAŞAMAZ BİRBİRLERİNİ YERLER BUNA DİKKAT ET.....

img

boracanerciftci

16 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ