Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşum sürekli br yerleri yalıyor :)

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi kuşum ne zaman kafesten dışarıya çıksa yaptığı tek şey etrafındaki nesneleri yalamak. başka hiçbir şey yapmıyor, kafeste boş boş duruyor, dışarıya çıkınca da önüne çıkan ilk yeri yalamaya başlıyor ve bunu sürekli yapıyor. bu ne demek şimdi ? yardım edin lütfen !

img

kasimgumus

17 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAM :kasimgumus AR4KADAŞIM YALAMKTAN KASTINI ANLAMAK ZOR YALAMAZ AMA KEMİR ME YAPAR VE YA OYUN YAPAR KAFESİNDE KUM VARMI VE GAGA TAŞIN VARMI YOK SA ENKISA ZAMANDA BU SAYDIKLARIMI KULLAN KALAMAR KEMİĞİDE BULURSAN COK DAHA İYİ OLUR KUŞUNA DAHA FAZLA ZAMAN AYIR SAYGILAR

img

kozluca07

17 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ilgilendiğin için teşekkürler kuşumun kafesinde gaga taşı var ama kullanmıyor, kalamar ı arayacağım ancak iyice takip ettim kemirmekten çok yalıyor bende çok şaşırdım zaten forumda ki mesajlardan birşeyler çıkartayım dedim ama genelde kemiriyorlar sanırım :) bizimki de yalıyor çok ilginç yani.

img

kasimgumus

ÖZEL MESAJ

Selam kasımgümüş. Eğer bu yalama özellikle kafes telleri ile ilgili, yani telleri yalıyorsa bu demir vitamini eksikliği demektir.Ben bunu eczaneden aldığım demir vitaminini bir damla suya katarak çözüyorum. Saygılar. ([email protected])

img

sherif

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. sherif demirleri de yalıyor ama daha çok tahtaları yalıyor özellikle de cilalı olanları :) ve ben hala buna bir çözüm getiremedim kafeste iken telleri yada başka bir yeri yalamıyor nedense sadece dışarıya çıktığında bunu yapıyor. bugün çarşıya gidip kalamar kemiği bulmaya çalışacağım, onu bir deneyeceğim olmazsa demir vitaminini de denerim. sonucu yine söylerim. eğer başka bir fikriniz varsa onu da anlatın lütfen. iliginiz için tekrar teşekkürler.

img

kasimgumus

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar, dediğiniz gibi yaptım kalamar kemiği aldım ama kuşum ne kemiğe ne de gag taşına yanaşmıyor hatta gördüğünde korkup kaçıyor herşeye alıştırabiliyorum ama bunlara alışmıyor ve doğal olarak etrafı yalamaya devam ediyor bu durumda ne yapabilirim ? fikriniz nedir ?

img

kasimgumus

ÖZEL MESAJ

TEk yapman gereken onu bir veterinere götür yada dedikleri gibi demir vitamini al benım büyük bir papağananım var o da aynısını yapıyor.Bence hemen benim dediğmi yap.

kasimgumus yazdı :
merhaba arkadaşlar, dediğiniz gibi yaptım kalamar kemiği aldım ama kuşum ne kemiğe ne de gag taşına yanaşmıyor hatta gördüğünde korkup kaçıyor herşeye alıştırabiliyorum ama bunlara alışmıyor ve doğal olarak etrafı yalamaya devam ediyor bu durumda ne yapabilirim ? fikriniz nedir ?

img

parrotbridge

8 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ