Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Python lar hakkında..

Arkadaşlar Merhaba, Ben bu siteyi yeni keşfettim. İnanılmaz bir dayanışma mevcut burada. Forumların arasında en yararlısı bu sanırım ki 1000 den fazla üyeli forum siteleri sahibiyim. Ben böyle birşey görmedim. Arkadaşlar, ben bir yılan almak istiyorum. Yaptığım internet aramaları ve okuduğum tüm forumlarda, (kendi kanımca güzelliği ise muazzam) Pitonda karar kıldım. Ancak daha önce Yılan beslemişliğim yok. Bir komşumda vardı sanırım oda pitondu (resimlerden) ve çok güzel bir hayvandı. Benim pet olarak bir Şahinim var. Amerikan Şahini.. Birde köpeğim var, ama artık ailemle kalıyor. Piton hakkında bildiklerim, hijyeni önemli olduğu (komşum eldiven takıp temizliğini yapardı dezenfekte spreyler kullanırdı) insanlara saldırmadığı (rahatlıkla oynardım) ve boğarak avını öldürmes ile zehirsiz olduğuyla kısıtlı. Arkadaşlar piton yılanı hakkında; bakımı, hangi türün evde beslemeye uygun olduğu, fiyatları, kaç sene yaşadıkları, insanlara tepkileri, verebilecek zararları (Şahinim parmağımı koparma noktasına gelmişti, istemsiz olarak tabii) aylık giderleri, hijyen ortamının sağlanması, ne zamanla beslendikleri gibi bilgileri alabileceğim kişi yada kaynak gösterebilirseniz çok sevinirim. Ekte bir yılan fotoğrafı göreceksiniz. Bu pitonmudur ? Bundan bulabilirmiyim ? Cinsi nedir ? Çok teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için. Buraya yanıtlayamayacak arkadaşlar için email adresim, [email protected] Msn kullanmıyorum. Foto: http://img73.imageshack.us/my.php?image=snakerr8.jpg

img

pythonlover

17 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar tekrar merhaba, Yazıma bir cevap gelmedi, gerçi biraz acele ediyorda olabilirim. Can Bey bana maille gerçekten geniş bilgiler verdi. Ona teşekkür etmek istiyorum. Pythonst rumuzlu arkadaşın sorduğu gibi, nereden Ball Python bulabiliriz ? Python sahibi bir arkadaş ile tanıştım, bana güzel bilgiler verdi. Yabancı sitelerden de geniş bilgiler topladım sanırım Pythonlar hakkında sorunum kalmadı. Terrarium ile de bilgim mevcut. Birde kitap sipariş ettim yurt dışından. Ancak Erkek cinsiyetli bir Ball Pythonu İstanbulda nereden bulabileceğim, fiyatları, gerekli belgeler hakkında halen bir cevap alamadım :( Ayrıca beslenmesi için gerekli (bir hamster çiftliği kurmayı düşünmüyorum) kobay fareleride nereden bulabileceğim hakkında fikir verebilirseniz çok memnun olacağım. Sanırım Asil bey bu konu ile ilgileniyor ancak İstanbulda değil. Rica etsek tanıdığı var ise bizlere İstanbulda uygun fiyatlarla sağlıklı Python bulabileceğimiz yer önerebilirmi ? P.S. Mümkünse, bir arkadaşım için de Akrep bulabileceğimiz yer arıyoruz. Çok teşekkürler..

img

pythonlover

ÖZEL MESAJ

Parça parça oldu ama, mümkünse aşağıdaki Ball Python türlerinden, erkek Python u makul fiyatlarda sağlıklı satan var ise görüşmek isterim. Teşekkürler, [URL=http://img329.imageshack.us/my.php?image=ballpythonrl6.jpg][IMG]http://img329.imageshack.us/img329/9894/ballpythonrl6.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img302.imageshack.us/my.php?image=python3sp6.jpg][IMG]http://img302.imageshack.us/img302/4199/python3sp6.th.jpg[/IMG][/URL]

img

pythonlover

ÖZEL MESAJ

dostum aramıza hoş geldin şimdi aradığın yılan ball python sa türkiyede bulabileceğin en yaygın piton türünden birtanesi diğeide albino, burma ve diğerleri ilk besliyeceğin yılan olduğu için en uygunuda ball python çok sakin ve fazla büyümeyen bir tür erkek olmasındaki sebebin ne onu anlayabilmiş değilim yılan alırken özellikle çok dikkatli ol bazı aç gözlüler para için hastalıklı ve hormonlu yılanları avrupadaki çiftliklerden çekoslovakya belarus polonya bulgaristan ve birkaç doğu bloğu ülkelerinden getirip petshoplar vasıtası ile satıyorlar ben asilden yılan aldım getirdiği hayvanlar gayet sağlıklı ve hala sornsuz bir şekilde yaşıyor vede uygun fiyatları geçenlerde bir türk sitesinde 3000 dolara yılan satan vardı bilgin olsun sakın ola yavru bir ball pitona 200 dolardan fazla verme ben avrupadan geçen cuma günü getirttiğin kaya pitonuna belgeleri dahil 300 dolara getirttim bilign olsun birde hamster çiftliği kurmana gerek yok zaten yavruyken haftaaaaa bir bazen iki yiyor büydükçe sindirm sistemleri yavaşlıyor iki hafta üç haftaya çıkıyr bilgin olsun saygılarımla .....

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dostum Hoşbuldum.. Asil hakkında çok duydum siteden hatta kendisinin sitesine de girdim baktım. Bende eğer alırsam, Snake Hunter, CanGuderdi, Asil veya senin gibi arkadaşlar (eğer satarlarsa) vasıtası ile sağlıklı olabilecek sertifikalı yurt dışından getirmeyi düşünüyorum. Burada bir topluluk var ve herkes aynı şeyi söylüyorsa bende uyarım. İbrahim Baranın kitabını aldım bu arada. Yasak olduğu için yerli tür almayacağım ama bilgim olsun diye inceledim. Erkek ısrarım, dişiler daha büyük ve daha hırçın oluyorlar yazıyor bir amerikan sitesinde. Erkekler onlara oranla daha uysallarmış. Bilemiyorum, sizler ne dersiniz. İlk yılanım olduğu için bazı endişleler oluyor ister istemez. O yüzden erkek tercih sebebimdir. Ben Şahin ve Kartallardan da bilirim. Onları besledim ve dişileri daima hırçın olur. Albinolar çoğu insanın aksine çekici gelmediler. Ben Caramel diye adlandırdıkları Siyah ve kahverengi ball python da karar kıldım. Mümkünse 1 yaşında istiyorum (Can Güderdi yavru almayın yazmış, insana alışmazlar bakımı zordur gibi kelamlar söylemiş) Bunun için 200 ila 300 $ arası bir bütçe ayırabilirim. Bu arada python ve diğer sürüngenler için site varmı ? Ve yılanlar hakkında bilgi alabileceğim birinin msnini rica edebilirmiyim ?

img

pythonlover

ÖZEL MESAJ

slm arkadasım onceıkle aramısa hosgeldın ben 1.5 senedır yılanlarla ılgılenıyorum bırı albıno ıkı tane burma pıtonum var bakımları ve genel bılgı konusunda elımden gelenıu yapmaya calısırım [email protected] onlıne oldugum surece sohbet ederıs bu arada ılk msjda sordugun resımdekı yılan boa constıctor veya coulombia boası dıe gecen bı boa yılanı turudur bıldıgım kadarıyla 3 m cıvarına kadar buyuyebılıyolar ancak bakan arkadaslarımın soledıgıne gore pıtonlar kadar evcıllesmıyolar yanı ben sahsen pek tavsıye etmem bencede ball pıton senın ıcın cok uygun bı tur ve kolayca bulabılırsın saygılarımla gorusmek uzere

img

asuman2

17 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hoşbuldum.. Teşekkür ederim ilginize, msn e ekledim. Snake Hunter, MercanShark, Asil Ergenoğlunun da msn i alabilirmiyim mümkünse. Bir projem var onlarla paylaşmak istediğim. Forumlardan okuduğum kadarıyla Asuman ile beraber en tecrübeli, isimlersiniz. Mümkünse msn de görüşmek isterim. Teşekkürler..

img

pythonlover

ÖZEL MESAJ

selamlar benim msn [email protected] fakat ben yarın gidiyorum yaklaşık 1.5 ay internete giremicem girsemde çok nadir olur heralde ,,,snakehunter,,,

slm arkadaslar arkadasa mail yoluyla ulastım burada da hatamı duzeltmek istiyorum:buyuk deil,yavru yılan alınmasını tavsiye ediyorum...bu arada mail ve bazı sitelerdeki mesajları okuma işini kardesime devrettim,ben kısa bi süre daha aranızda yokum.grsmk üzere ii günler...

img

cang

20 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ