Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

ÇOK ACİL YARDIM ARKADAŞLAR

Arkadaşlar sitenin bahçesinde serçe yavrusu buldum. Ufacık daha. İki gün bekledim annesi alırmı diye ama almadı. Bende eve aldım onu. Lütfen yardım edin daha çok ufak nasıl beslerim. Nasıl bir yuva yapayım. Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

img

bahadır_hacıoglu

17 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bende bakmıştım bikere böyle bi yavruya ama o daha et parçasıydı bu bayağı büyük ben muhabbet kuşu yemini robotta çektim kabuklarını üfleyerek ayırdım tamamen içi kaldı bu içe yumurta sarısı(pişmiş) ekledim 2 sini ezdim karıştırdım azıcık su ekledim yumuşak kıvamlı bişe olsun diye sonra kürdanın arkası ile parça parça ağzına verdim.ağzını açman kolay olmayacaktır 2. bir kişi gelip yardımcı olabilir sana kürdanın sivri ucuyla nazikçe açabilir hayvanın ağzını.ben çay kaşığı ile suda içiriodum sen yapabilirmisin bilmiyorum.ama bi dene.bizimki alışmıştı içmeye çünki.. yinede bi veterinere götür belki sana nasıl yapılacağını tarif eder.. bide kutuya ölece koyma altına yeşillikler felan koy düz zemin iyi değil bu arada eğer yaşatabilirsen onu doğaya salamassın çünkü insana alışıyolar bizim kuş uçmuyodu yerde zıp zıp geziniyodu arkamızda.ama kafestede durmuyodu evi ona tahsis etmiştik resmen..taa ki bahçeye uçup kedi üzerine atlayana kadar:( eğer başka bi sorun varsa [email protected] a "mail" atabilirsin.konu kısmına serçe yazmanı rica ederim inşallah yaşar ufaklık

img

senatekin

17 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Verdiğin bilgiler için saol. Bende sölediğin gibi bir karışım yaparak yediriyorum. Su da içiyor. Azını açmak için hiç zorlamaya gerek yok . gagasının yanlarına hafifce dokununca kendisi açıyor gagasını. Ama gerek kalmadı artık balkona annesi geldi. o besliyor. :)

img

bahadır_hacıoglu

17 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ