Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

ZEHİRLİ YILANLAR HAKKINDA BİLGİ

Sayın site üyeleri zehirli yılanlar hakkında araştırma yaparken şans eseri sitenize rastkadım ve açıklamalarınız bayağı hoşuma gitti gerçeken doyurucu bilgileriniz var.Sizlerden başlıkdada bahsettiğim gibi özellikle anadoluda yaşayan genelde Ankara bölgesi olmak üzere zehirli yılan türleri ve akrepler hakkında bilgi verebilirmisiniz. Bunu sizden istememdeki neden şahsımın avcı olması daha önce bir yılan sokması olayının başımdan geçmesi ve evimin bahçesinde sık sık akreplerle karşılaşmamdır. Evimin etrafında rastladığım akrep tarif edeyim: MAt yeşil renkte ortalama üç boğumlu beş ile on cm boyları arasında varsa resimli bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Saygılarımla [email protected]

img

klavuz

17 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hoşgeldin klavuz. bu form akrepler değil yılanlar üzerine öncelikle onu belirteyim. ve kısa bir bilgi akreplerde kuyruk 6 boğumludur. baoğum sayısı tüm dünya akreplerinde aynıdır. halkımızın söylediği 9 boğumlu akrep olayıda halk efsanesinden ibarettir. gelelim yılanlara. ülkemizdeki insanı zehirleyebilecek yılanlar viperidae familyası yani engerekler ailesine dahil türlere ek olarak güneydoğu anadoluda daha yakın bir zamanda bulunmuş çöl kobrasıdır. engerekler senin karşılaşman muhtemel hayvanlar olduğundan onu tanımlayayım. kafa bariz şekilde üçgen bu zehir bezlerinin şişkinliğinden kaynaklanır. vucut oldukç kalın ve yavaş hareket eden hayvanlardır( e nede olsa zehiri var onun ağır adam) kuyruk küt yani birden kısalır. parlak renkli. gözler dikey. kafa plaklarla değil pullarla kaplı. bu özelliklerin en az birini taşıyan zehirsiz yılanlar bolca var. tabi. eee bunlar nasıl ayrılır derseniz. zehirli yılanlarla zehirsiz yılanlar arasındaki en önemli fark zehirli yılanların bir çift zehir dişinin oluşu. davranış olarak engerekler oldukça sakin ve saldırgan olmayan hayvanlar olarak bilinirler. kışkırtma olmazsa bu hayvanlar kesinlikle ısırma olayına karışmazlar. ve bu hayvanların genelde geceleri avlanması sizin insanların onlarla karşılaşma ihtimalini düşürmekte. bu nedenle bir yılan zehirli olsa dahi onu öldürme yanlış bir davranış olacaktır. ülkemizde zehirli yıloanlarca ısırılma vkası neredeyse yok denecek kadar azdır. ve sağlık kuruluşlarımıza erken ulaşma ve uygun ilk yardım garantisi oltında ölüm rüski oldukça düşüktür. bu nedenle yılanlar için tedbirler aramanıza gerk bulunmaz. bende dağcıyım ve yılardır dağlardayım. inanın ben her çıktığımda özellikle bunların olması muhtemel noktaları ziyaret edrim ama yinede öyle yılan kaynamaz hiçbiryer. karşılarşırsanız şanslısınız bir çok insan o hayvanı göremiyor uzaktan seyredin ve yaklaşmadan gidin. umarım verdiğim bilgiler yılanlar hakkındaki düşüncelerinii olumlu yapmıştır. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Vipera Selam Dostum, Bir proje üzerine konuşmak için acaba msn irtibatını [email protected] adresine geçebilirmisin. Email atmanı rica ediyorum kontakt bilgilerini. Saygılarımla

img

pythonlover

17 yıl 9 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ