Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

iran kedisi alıcam

meraba ben bu siteye daha yeni kaydoldum.ben iran kedisi almayı düşünüorum ama nsl bakıcağımı bilmiorum beni bilgilendirirseniz sevinirim!!!!

img

kkarizma

17 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba. sıcak bir yerde yaşamıyorsunuzdur umarım.. şartlarınız uygunsa ben bildiğim bir-iki şeyi yazıyorum

-gözlerini temiz tutacaksınız.göz akıntısı olur genelde.yetişkin hallerini bilemiyorum ama yavruyken dikkat etmezseniz iğrenç kokulu ve görüntülü birşey oluyor,tecrübeyle sabittir :))

-tüylerini hergün,mümkünse birkaç kere fırçalayacaksınız. 

-solunum yollarında sorun olabilir,basık burunlu oldukları için.sıcak olmayan bir yerde olmalı.

arada bir yıkanması ve traş edilmesi de lazım sanırım.

öyle oyuncu,sevgi yumağı bir ırk da değil diye duyuyorum bazı bildiğim iran sahiplerinden.ama birkaç türü var,farklılık gösterebiliyor huyları.araştırmanızı tavsiye ederim.  

**genelde kedilerle ilgili henüz yeterince bilgisi olmayan arkadaşlar,forumlar ve ırk sitelerinden uysal-sakin olarak (bi de uzun tüylü..) İran kedisini görüp istiyorlar.eğer öyleyse,diğer kedilere de göz atmanızı tavsiye ederim.benim tekirim var,hem çok uslu hem de sevecen.ırk olması bile gerekmez,ilanlardan kedinin huyu kolayca öğrenilir.zaten her İran da uslu olmaz.popülerleşen cinslerde böyle sorunlar olur.değişik kediler gördükçe en doğru kararı vereceksinizdir.

son zamanlarda resmen moda olduğu için haklarında birşey bilmeden,sırf tipi için alan sahiplerinin yeni yuva aradığı çok iran kedisi var...o yüzden dedim diğerlerine de bakın diye.uygun olduğundan emin olmak lazım.

hatta buyrun,yuva arayan bir iran..çocuklarında alerji çıktığı için vermek durumundaymış sahibi.beğenirseniz ben gerekli bilgiyi de veririm,sahiplendirilmiş olmazsa.

umarım en doğru kararı verir ve güzel bir dost sahiplenirsiniz.bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beni bilgilendirdiğin için saol O_K_K

img

kkarizma

17 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ