Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

dişi balıkları öldürüyolar

arkadaşlar benim akvaryumumda 40 tane çiklit var hepside karışık sarı prenses kırmızı prenses ahli frontosa portakal vs. akvaryuma dişi snowprenses aldım balıkların hepsi onu sıkıştırdı rahat bırakmadı akşama balık öldü yediler hayvanı sonraki gün tekrar aldım ve yine aynı şeyler oldu balklar çiftleşmek istiyo galiba durmadan kumları kazıyolar ve birbirlerine sataşıyolar ama dişi balık gelincede öldürüyolar napıcam ben

img

fulya20

18 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fulyacim ben yeni üye oldum yeni gordüm belki gec kaldiim ama yinede yaziyim sana bildigim kadariiyla ciikletleriin ciftlesme zamani igeldiiginde disileri azsa hirpalayarak oldürebiliolae cünkü aynii sorunu bende yasadim :( benim de 9*10 cm boyundaki disi prensesimi doverek oldürdüler ve sonra vatoz yedi eger sorunun hala varsa saldiirdiklarii disiyi ayir bir süre

img

blue_darknes

17 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk önce balıkların dişi erkek oranı önemli senin akvaryumunda çoğnluk erkek olduğu icin gelen dişi ölücek tabi üçe bişr oranla ayarlaman lazım yani akvaryumundaki butun erkek lerı elınden cıkar en fazla iki erkek bırak sonra dişi balık al akvaryuma bırak artık olum almıcak kayadan saklanma yerıde yap azda olsa

img

karadenizli

16 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ