Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

beyaz fare

selm arkadaslar,ilginc oldugunu dusunuyorum yılanım en kucuk hamster yavrularını bile yemeyip sadece kertenkele ile besleniyodu ama bu hafta beyaz fareye bayıldıgını kesfettim,coluber caspius icin fare ve hamster bambaska hayvanlarmıs sizinde haberiniz olsun.yaklasık dort aydır beraber yasıyoruz ama yılanım hala zamanının cogunu saklanarak geciriyo eskisi kadar diilse bile hala agresif oldugunu soyleyebilirim bu durum degisicek mi yoksa hazerden daha iyi bi performans beklemiyim mi ne dersiniz?saygılar hepinize sata

img

sata

17 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

sata

ÖZEL MESAJ

selam sata savaş ben resimi gördüm boyu ne kadar 1m civarı galba dostum bu akvaryumun ebatları nedır? salmaya başladın mı? bizimki ne kadar serbest kalırsa o kadar sakinleşiyordu bunlar çok hızlı ve çok hareketli bir tür zehirsiz olduğunuda biliyorsundur sanırım dişleri biraz can yakıyor ama soktugunda elini çekmessen sadece igne batması gibi bir acı yanı salarımda sonra yakalayamam diye cekinme, he çekineceğin nokta evde kaybolması cok iyi kamufle oluyor benim bilgisayarın içine girmisti bir gün cd rom cd wrter arasındaki boşluğa saklanmıs kasayı actıgımda bile görememiştik. evde kaybolursa korkma geceleri cok sakin oluyorlar sabahları avlanıyorlar zaten söyle 11 e dogru anca ısıtır kendinide hareketlenir ve saklandıgı yerden cıkar ok he birde beslendiğnin bir kaç günü salma halıları maffederse yenge neder bilmem (tabı evlıysen) lekesi cıkmıyor ehueu görüşmek üzere.

img

voynai

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam savaş bey benim yılan ücüncü kez deri degiştirdi sanırım 110-120cm şuan,bulamıyacagım biyerlere girip kendine zarar verir endişesiyle hala serbest bırakmıyorm ben hala hic ısırlmadım huysuz davrandıgı zamanlar elime almıyorum tel.nomu size yazmıştım nişantaşı tarafına yolnuz düşerse arayın beraber serbest bırakırız buarada mahmutun neden öldügü ortaya çıktı mı?

img

sata

ÖZEL MESAJ

slm sata güzel hayvanmış valla. beim öğrncilik yıllarımda evde kaçmıştı 27 gün sonra bulduk. kendisi teslim oldu. zaten doğaya salacaktık ve öylede yaptık. coluber lerin erginleri fare türlrini daha çok sever ki asıl besinlerini daha çok fareler teşkil eder. yanlız yılan kış uyuşukluğundayken dikkat et . senin hayvan fareye yem olabilir bu konuda çok fazla şikayet var. caspişe selamlar. kendine iyi bak.

img

vipera

19 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAm!!arkadaşlar yaa:( şimdi bana çok yufka yüreklisin flan diyceksiniz biliyorum ama;ben yılan beslersem bir hamster yavrusunu yılanıma asla yediremem.yani ne biliyim ikiside çok sevdiğim hayvanlrdan..bu kertenkeleler içinde geçerli.yakında kendime yılan almak istiyorum bende yalnız pek bilgimde yok tabii ilk olacağı için.beni biraz aydınlatırsanız sevinirim gerçekten.bir yılanım olursa(tabii bunun büyük boyutlarda bir yılan cinsi olmasını asla istemiyorum)onu ne şekilde beslemeliyim?yani nelerle?bir tane hamsterımda var oldukça semiz..yalnız onun veya yavrularının sevgili yılanıma yem olmasını hayal bile etmek istemiyorum.lütfen bana gülmeyin,dalga geçmeyin:(tavsiyelerinizi bekliyorum...teşkr.

nurbanu, malesef yılan beslemeyi gerçekten istiyorsan buna katlanmak zorundasın yapamam diyorsan yılan besleme hayallerinden vazgeç çünkü çoğu yılan türü farelerle beslenirler ve alıştırılmadığı sürece besinlerini canlı yakalamak isterler,,,[email protected],,,