Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

karar veremiyorum

slm ben bir konuda karar vermiyorum ben bi akvaryum almayı düşünüyorum ama akvaryum içine ne koysay diye karar veremiyorum mesele japon beta lepistes baktım bana nasıl bir balık bakmamı tavsiye edersin

img

muratbalaban

17 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ilk kez mı balık beslıceksın yoksa onceden de herhangı bır balık besledın mı ? eger ılk kez besliceksen lepistesle baslamanı tavsıye ederım.

img

pranhax

17 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır bu yazdıgım balıklar bakmış oldugum balıklar bunlar dışında ne tavsiye edersiniz onu soruyormuştum

img

muratbalaban

17 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence lapistesle başlama çok narin ballıklar hemen ölüyorlar..Ben derim ki ya japon yada beta ama en iyisi japonlar..bana göre en dayanıklı balıklar..

bende ilk kez başlıyacağım ama hangi türleri almam gerektiğine karar veremedim yardımcı olurmusunuz ?

img

beşinciboyut

17 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

madem ole bence lepistesle basla tabı yıne sana kalmıs elbettekı japon balıgı dayanıklı bı balık ama eger ben yavru almak ısterım dıyosan bence lepistes ondan sonra japona donebılırsın.

img

pranhax

17 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum alacağın akvaryumun lt resine göre ceşit yapabilirsin en dayakılı yeni başlayan için ideal ve bir arada bakabileceğin balık türleri lepistes,moli,plati,kılıç vb. hem bunlar canlı doğran balıklardır yavrularını almak seni bu işe dahada bağlayacaktır.ve beta yı kesinlikle lepistes le bir arada beslemeni tavsiye etmem lepiteslerin kuyruklarını yer molilerde tayı rahat bırakmazlar ve beta sanıldığının aksine hasas bir bakıltır cabuk hastalanır bu nedenle betadan vazgeç şimdilik.her sorunuda mail atabilirsin bana [email protected] en kısa zamanda senide akvaryum dünyasına girmen dileğiyle

img

pdewil

17 yıl 8 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

betabakımı kolaydır bir içki kadehinin içinde bile besleye bilirsin mesela benim akvaryum tamirdeyken ole oldumotora ihtiyaç duymaz ama temizlik açısından iç motor alabilirsin erkek betaları yan yana koyma sakın benden bu kadar ha bide japonda tavsiye ederim yeni başlıyorsan bayyyyyy

img

boracanerciftci

16 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence beta al ama ilk kez deniyosan japon al ama benim ilk balığım olan erkek beta betada dayanıklı balık japon ve beta öneriyorum sna

bence lepistes moli neon bunların üçünü bir arada yetiştir akvaryumda görsel şölen olur hem ucuz balıktır. hem canlı doğururlar. ama sen hepsini besledim diyorsun sana tek bir seçenek kalıyor. cikletler sarı prenses vs. onlar da iyidir ama ben sevmiyorum pek hareketsizler. ben lepistes ve japon besledim lepistesleri acemiliğimden öldürdüm çok ilgilendiğimi sanıyordum fakat acı çektiriyormuşum :D sana tek önerim canlı doğuran karma bir akvaryum biraz da bitki akvaryum hobini geliştirecektir...

img

ipgm

14 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ