Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

yardım ltf.

selams benim ufacık tefecik bir yavru kedim var. sokak kedisi. annesi bırakıp gitmişti onu bulduğumuzda, bir bilemediniz bir buçuk aylık. sürekli miu miu diyor, gece gündüz uyutmuyor.:)) geçen cmt veterinere götürdük, sağlık problemimiz yok, iç dış parazitde ok, 15 gün sonra aşılarına başlıcaz. fakat bizim sorunumuz beslenme, saat akşam sekize kadar evde tek, biz elimizle beslersek tüm mamaları yada veterinerin verdiği konserveyi yiyor, yoksa ağzına sürmüyor. elimizle besleyince yiyor bayıla bayıla... ve geldiği günden beri zayıflamaya başladı ne yapacağız bilmiyorum, tuvalet sorunumuz yok. :)

img

miutu

17 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tuvalet sorunu yok demişsiniz ama genede soracağım ishal durumu olabilirmi acaba.Yavru kediler bazen mama değişimlerinde (..anne sütünden inek sütüne yada yağlı teneke mamalara geçiş gibi gıda değişimlerinde mesela..)  ishal olurlar ve zayıflarlar.Benim başıma gelmişti.Haşlanmış tavuk eti vermiştik toparlanması için.Miyavlamasının yanlızlıktan korkmasından ve annesini aramaya çalışmasından dolayı olduğunu düşünüyorum.Gece Tek başına başka bir odada kalırsa böyle miu larlar.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

frozen merhabalar, mesajına cevap yazdım bu sanıyorum 4. :) haşlanmış tavuğa bayıldı ve sizin dediğiniz gibi kendini toparladı, birde hills yaş mama yiyor, daha kuru mamalara geçemedi yaramaz. whiskas yiyordu ki onuda biz vermiyoruz, iyi bir mama değilmiş. herşey için teşekkürler,

img

miutu

ÖZEL MESAJ

Kediniz ne kadar ufak.1 ayın altındaysa mama yedirmeyin hayvana biberonla süt verin sadece.Ya da sütünün içine kuru mamayı iyice ezip karıştırıpta verin.sürekli miyavlaması da küçük olduğu içindir ben kendimden biliyorum.Ama evde değilseniz sütü bir tabağa koyup bırakın kendi yemeye alışır.1.5 2 aylık olduğu zaman miyaklamalar bitecek çok sevimli olacak kerata bu zamanları iyi değerlendirin bol fotoğraf bol video :) :D

ay canım benim sakın wiskas verme ben benim oğlanı onun yüzünden hasta ettim ölüyodu nerdeyse bagırsakları kaldırmamış.kediler yanlız kalmayı sevmiyor bide bebekse korkuyodur evden giderken pijamanın üzerine koy kokunu alırsa o kadar ağlamaz bide yatacak yer yapın kendine ait biyer plduğunu bilsin zamanla yanlızlığı kabullenecektir tabii sımarık olursa vay haline

img

sütoğlan

17 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

miutu merhaba
Kusura bakma mesajını çok geç gördüm.4 rakkamını tam anlayamadım ama.
Haşlanmış tavuğun işe yaramasına sevindim.Aslında tavuk etinde gerçekten yararlı toparlayıcı birşeyler var mesela grip olunca anneannelerimizin veya annelerimizin tavuk suyuna çorba yapması boşuna değildir.Yavrunun durumu nedir bilmiyorum ama şimdi sanıyorum esas mesele onu kuru mamaya nasıl alıştıracaksınız.Bu keratalar bir kez salam sucuk yedimi (lafın gelişi tabi) bir daha kuru mamaya ağzını sürmüyor.Biz ne kandırmacalar denemiştik ama yutturamamıştık.Bizimkinin sayesinde o kadar çok tavuk suyu çorba içmiştik ki o kışı bomba gibi geçirdik.Tavuğu ağzını şapırdata şapırdata ve garip bir gnam gnam sesi çıkartarak o yerdi , suyu çorba olarak bize kalırdı. Çok adil bi paylaşımdı  :))

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selams :) yazan herkese teşekkürler, frozen demek istedim ki size olan cevabımı 4 kere yazdım ancak yayınlandı . biz büyüdük 5 aylık olduk. boyumuz uzadı hala zayıfız ve halaaaaa tavuk yemeye bayılıyoruz.kuru mama, tavuk, sosis, danino bayıldığımız yiyecekler. günde 1 cc sanasolda içiriyoruz. evde koku olayınıda hallettik, eve sineklik taktırdık, filtreli tuvalet kabı aldık, balkon kapısına kedi kapısı taktırdık. fakat nedense biraz durgunuz bu aralar, bir böle halıya yan yatmalar, koltuğa yatmalar başladı. büyüdük ondan mı bir şeyimiz mi var anlayamadık, 2 tane aşımız kaldı... bu hafta sonu veteriner amcamıza gideceğiz.bakalım ne diyecek dr amcası sevgilerimle

img

miutu

ÖZEL MESAJ