Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yardım Pls. Bilenler baksın şu yılanın cinsi nedir ?!...

Arkadaşlar öncelikle merhaba hepinize forma yeni katıldım. dün bir yılan geldi hediye. olarak getiren yılanın ne oldunu bilmiyor :D ne yer ne içer cinsi ? nedir. hiç bi bilgim yok... 2 -3 veterinere götürdüm hiç biri bişi diyemedi anlamıyorlarmış :) ben bu yılana nasıl bakabilirim resmi aşağıdaki linklte. yaklaşık 17-18 cm... hepinize teşşekur şimdiden... fotoda pek anlaşılmıyo yılanın kafası siyah sarı gövdesi de yeşil. kırçıllı... www.aspsource.org/jryilan.bmp

img

fathi

17 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adamım sen o yılanın resmini daha anlaşılır ve ayrıntılı yolla. böyle anlşılmaz. Eirenisi andırıyor. ayrıntılı resim yollarsan yardımcı olabilirim. . resimde özelleikle baş kısmı net olsun.

img

vipera

19 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aib upload ettim bak birdaha istersen.. adres www.aspsource.org/yilan + bu yılan ne yer ne içer kaç cm olur zehiri nedir ?nasıl bir ortam da yaşar.. bana bunun hakkıında biraz bilgi werirseniz sevinirim... kolay gelsin teşşekurler...

img

fathi

17 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yılan pis koku yapıyorsa natrix tir yarı sucul bir yılan türü genellikle balık ve kurbağa yediklerini gördüm vede zehirsizdir tam iyi belli olmuyor ama natrix e benzettim resim daha ukunaklı olması gerekli [email protected] 0543 279 95 30

img

lider1

17 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hosgeldin fathi,yılanın bencede eirenis bocek ve örümcek türleriyle besleniyo bulabilirsen kertenkelede dene yiyebilir ama önce kendini güvende hissetmeli vücut ısısının da düşük olmaması gerekiyo ortamını 28c gibi ayarlamalısın teraryuma saklanabileceği biyer yap fazlada eline alma zehirsiz vede sakin bi tür olarak geçiyo aramızda çok bilgili ve tecrübeli arkadaşlar var başka bilgilerde gelicektir gelişmeleri yazarsan sevinirim saygılar

img

sata

17 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar yılan vipera hocamızında dediği gibi eirenis modestus (uysal yılan) genel özellikleri zaten intde bir çok yerde yazıyor görmüşsündür yılan bebek küçük böcek larvaları bulman lazım beslenmesi zor bi yılandır böcekçil olduğu için,,,snakehunter,,,

Eirenis modestus snakehunter arkadaşımın dedikleri aynen doğrudur. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ