Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

yeni gonzales aldim nasil evcilleştiririm?

Tek bi tane aldım kafesine sığamıyor devamlı çıkmaya çalışıyor ben uzaklaşıncada uyumaya başlıyor sanıyorum bana henüz alışık değil elimi yaklaştırınca hemen ıssırmaya çalışıyor bu hayvanı elimde okşamak için nasıl eğitebilirim ? Çarkına çıkıp hiç çevirdiğini görmedim neden olabilir ? 2.sini almayı düşünüyorum fakat kavga ederler diye korkuyorum , dişi alsam çiftleştirsem bakımının ne gibi zorlukları var ?

ya aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsın neredeyse 1 ay olucak hala elime alamadım .. bazen dışarı çıkmasına izin veriorum gezio yine senin ki gibi çark ıyla hiç oynamıyo ya da oynayamıyo... şimdilik uzaktan birbirimizi sevip duruoruz... :S

img

_melike_

17 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu kadar korkmanıza gerek yok hamsterler çok uysal hayvanlardır elinize almak istiyorsanız sakın kafasin içinden almayın çünkü hamsterlerin yapısında yuvasını koruma isteyi var kafesten önce kutu gibi bişeyle alın sonra kutudan elinize alın kesinlikle ısırmaz ben gonzalesmi alır almaz hemen bu taktikle elime aldım

img

masumfare

18 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimki de hiç dönmüyo çarkıyla baya uyuyo bi de elime alınca paso sıçıyo yeni aldım, alışamadığındandır heralde dimi?

img

dionysowski

17 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ YA BEN 2 TANE HAMSTER ALDIM HATA MI ETTİM?

img

nelly07

17 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nelly07 nasıl hatamı ettim en güzel hayvanlar hamsterlardır eğer sen bakamayacağına inanıyorsan neden aldın onlarla ilgilenmeyeceksen bence petshopa geri götür veya birine ver

img

masumfare

18 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaslar.bakın gonzaleslerin elinize aldıgınızda pislik yapmasının nedeni bulundukları ortama koku bırakma istekleridir ve cok normaildir.2. olarak elinize alıstırmak için biraz yem alın elinize ve avucunuzda kafese uzatın mutlaka yemlere dayanamayacaktır ve gelecektir.tabi bi de yavru olmaları alısmaları için daha kolaydır.çarkı döndürmeleri genelde gece olur.öğlen carkı döndürmelerini beklemeyin.eğer 2. bir gonzales alacaksanız da ayrı kafes kesinlikle sarttır ona göre....saygılar

img

mummy

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cheekyMama tasından mama alıp ona yedir işe yarayacaklar eline Alman için önece bunu yap alırkende çok sinsice al alışında norma alabilirsin

ccakmak yazdı :
Tek bi tane aldım kafesine sığamıyor devamlı çıkmaya çalışıyor ben uzaklaşıncada uyumaya başlıyor sanıyorum bana henüz alışık değil elimi yaklaştırınca hemen ıssırmaya çalışıyor bu hayvanı elimde okşamak için nasıl eğitebilirim ? Çarkına çıkıp hiç çevirdiğini görmedim neden olabilir ? 2.sini almayı düşünüyorum fakat kavga ederler diye korkuyorum , dişi alsam çiftleştirsem bakımının ne gibi zorlukları var ?

img

Kemikler

11 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kutuya almak yanlış arkadaşlar yapmayın canları çok yanar kafesin içinden alabilirsiniz deneyimliyim 1 yıldır hamster besliyorum

masumfare yazdı :
arkadaşlar bu kadar korkmanıza gerek yok hamsterler çok uysal hayvanlardır elinize almak istiyorsanız sakın kafasin içinden almayın çünkü hamsterlerin yapısında yuvasını koruma isteyi var kafesten önce kutu gibi bişeyle alın sonra kutudan elinize alın kesinlikle ısırmaz ben gonzalesmi alır almaz hemen bu taktikle elime aldım

img

Kemikler

11 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kutuya almak yanlış arkadaşlar yapmayın canları çok yanar kafesin içinden alabilirsiniz deneyimliyim 1 yıldır hamster besliyorum

masumfare yazdı :

img

Kemikler

11 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ