Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Barınaklar! - 2.sayfa

Herkese merhaba.Öncelikle açtığım bu başlığa olabildiğince çok hayvanseverin cevap yazması temennisindeyim.Barınakları ziyaret ediyormusunuz?Etmediyseniz neden?Hepininizin az çok barınaklar hakkında bir fikri vardır.Unutmayalımki hayvan sevgisi evimizdeki evcilimizi sevmek,onun ihtiyaçlarını karşılamak değildir.Gerçek bir hayvansever diğer sahipsiz,yardıma,bakıma muhtaç köpeklere,diğer evcillere karşı da duyarlı olmalı ve elinden gelen gerek maddi gerekse manevi desteğini yapmalıdır.Maddi deyince parayla alacağınız bir şey aklınıza gelmesin illaki.Evinizdeki ekmeklerden etsuyuna batırıp götürseniz de,köpeğinizin kuru mamasından biraz götürsenizde yada evde yaptığınız yemeklerden götürseniz de olur.Ama en önemliside barınağa gittiğinizde onların yüzlerinde gördüğünüz mutluluktur.Lütfen barınakları ziyaret edelim.Sevilmeye onların da ihtiyacı var.

img

velvet

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle kırma köpek, safkan köpek ayrımı yapmayalım.Bu şekilde ayrım yaparsak onlara haksızlık etmiş oluruz.Ben her zaman barınaklardan köpek sahiplenme taraftarıyım.Barınaklarda da çoğunlukla kırma köpekler bulunmakta.Eminimki barınaktan kendinize uygun bir köpek sahiplenebilirsiniz ve çok iyi bir dost kazanmış olursunuz.

img

velvet

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cumartesi günü ataşehir barınağındaydım. kuru mama götürüp biraz sevdim oynadip oradakilerle. dışarıdakiler daha şanslı bence. hasta veya bakıma muhtaç yavruları gezerken bir yavrunun kafesinin içinde yapayalniz öldüğünü farketim. 2 gündr hala manzara gözümün önünde.. orada hem sevgi buluyorsunuz hem de sonsuz üzüntü.. ama sonra düşündüğümde orada olmasaydılar belki de çoktan ölmüş olacaklardı yine de şanslılar.. çeşit çeşit cins köpekler var arkadaşlar.. insanın aklı almıyor.. maviş bir husky kırması ile çok iyi dost olduk.. belden aşağısı tamamen felçli olduğu için sokağa atıvermişler.. barınağa geldiğinde hiç yuruyemiyormuş. ama şimdi arka bacaklarını kullanıyor koşuyor biraz aksasa bile.. gözünüzün içine öyle bir bakıyorlar öyle sevgi ve oyuna muhtaçlar ki anlatamam.. ISTANBULLU ARKADASLAr: mutlaka orayi ziyaret edin. kuru mama götüremiyorsanız;eski gazete, makarna, bulgura ihtiyaç çok fazla en azından bunları temine derseniz super olur. ve oyuna sevgiye dosta ihtiyaçları var hersyeden cok. 12-15 arası ziyarete açık barınak.. VETERİNER KLINIKLERI VE KOPEK SAHIPLERI: barınaktaki dostlarımıza göğüs tasması gerekiyor. orada yuzlerce köpek olduğunu için bunu parasal açıdan karşılamak zor olduğu için, köpek sahiplerinden ricam eskimiş kullanmadığınız göğüs tasmalarını atmamanız ve ataşehir barınağına ulaştırmanız.. veteriner kliniklerinden de bu konuda yardım bekliyor gönüllüler.. veteriner hekimler, barınaktaki köpeklerin eski gögüs tasmalarina ihtiyacı oldugu konusunda bir yazı hazırlayıp kliniklerinde bir köşeye asabilirler mesela.. LÜTFEN.. YARDIM EDEBİLECEK HERKESTEN YARDIM BEKLIYOR ORADAKI DOSTLARIMIZ..

img

giselle_tr

17 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar izmirde ikamet eden arkadaşlarla prganize olup barınaklar için elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum. Ciddi anlamda benimle aynı fikirde olan varsa lütfen yazsın. Msn den daha ayrıntılı konuşalım. [email protected]. Bu konuda duyarlı insanları bekliyoruz.

img

burcu_m

16 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yüzüncüyıl barınagının telefonunu nasıl bulabılırım odan kopek edınmek ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım

img

tugce_su_tugce

16 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tugce_su_tugce selam. köpek aldın mı bilemiyorum ama yazmak istedim yine de. maalesef telefonu bende yok,google dan arayıp bulabilirsin. vaktin varsa hemen gidip bakmanı tavsiye ederim,telefonda yeterli bilgi verilmeyebilir. mavi 100. yıl - balgat minibüsleri gidiyor,son durakta inip birisine sorarsan rahatça bulursun.arabayla gidersen,Arı kolejinin orda.arkasında kalıyor. seçmekte zorlanacaksın muhtemelen,evine en uygun,huyunu beğendiğin ve sağlıklı köpeği seç mümkün olduğunca.ve yetişkin de alınabilir,ben oradan 4-5 yaşında bir alman çoban kırması aldım.hep evde yaşamış sanki.ayrıca masraf ve hastalanma riski,yavruya oranla çok düşük. beğendiğin köpeklerle geçireceğin birkaç saat,sana uygun olup olmadığını gösterir. bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Geçen ay yedikule hayvan barınağına gittik e tabi elimiz boş gitmedik gitmişkende mama bağışı yaptık oradaki tüm köpekleri sahiplenesim geldi hepsi okadar tatlıydıki özellikle yavruları çok beğendim muhakkak gidin inanın karşılığını alıyorsunuz...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ