Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Yardım Lütfen

İki yaşında bir muhabbet kuşum var ve yaklaşık iki aydır sindirim ile ilgili bir problemi var galiba. Her zaman hareketli olan kendine elletmeyen kuş gitti yerine sessiz sakin devamlı uyuyan bir hayvan geldi. Eskiden yakalamak mümkün değilken şimdi elinizi uzattınımız mı kaçmıyor ve yakalamanızı bekliyor. Devamlı uyuyor ve kafesin dibinde dolaşıyor ve ordaki yemleri yiyiyor. Esas problem iki ay önce başladı. Devamlı sanki boğazına bir şey takılmış ve onu çıkarmaya çalışıyormuş gibi hareketler yapıyordu. Veteriner çiftleşmek istiyor dedi ya da sindirim ile ilgili problem var yemine kum koyun dedi. Diğeri de tüy döküyor ve ondan böyle hareketsiz dedi. Bundan önce bir muhabbet kuşum vardı ve 8 yıl besledim. Onda hiç böyle problemler olmuyordu ve bu kadar sorunlu tüy dökme olmuyordu. Şu ara dediğim yutkunma hareketlerini devamlı yapıyor ve sonrada kusuyor. Yani gittikçe kötüleşiyor.Sizlerden acil yardımlarınızı bekliyorum.Biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

img

arges

19 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arges eger sindirim problemiyse suyuna pet shoplardakı ilaçlardan damlatabilirsin. ayrıca bir süre yesillik vermeyi kes. kus kumunu kalamar kemigini eksik etme. cereyanda bırakma. kafesinin dibini temiz tut. ballı yem verme. yemini kapalı yemlerden veriyosan bir süre ak darı vermeyi dene ve sık sık yem cesidini degistirme. eger tüy degisimiyle ilgiliyse sprey al ve kasıntısını gider. eger es istiyorsa kusma belirtileri gözlemen gerekiyor. aynaya ve parlak yüzeylere kusması gerekir. sürekli ilgilendigi bir nesne var mı? bi de kusunun resmini ekleyebilirsen daha kolay yardımcı olabiliriz. geçmis olsun

img

gokhankuscu84

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım bunu eşine kusmak içinde yapıyor olabilir hasta olduğu içinde ama benden tavsiye suyuna vitamin koy(veteriner onaylı olsun,şu petshop lardakiler iyi değil)hareketlerini gözlemle eğer biraz canlanırsa o kuş hastadır tek çaren antibiyotik kullanmak olur.

img

haig

18 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Geçmiş olsun Kuşun daki problem muhabbet kuşlarında çok sık görülen kursakta kandida mayalarının neden olduğu bir problem Uzun süre antibiyotik vermek yada besleme bakım hataları ile stress sonucu oluşuyor Bana mail atıp adres bilgilerini verebilirsen sana daha önce bu probleme karşı kullandığım ilaçtan yetecek miktarda ÜCRETSİZ olarak gönderebilirim Bu arada problem konusunda hayvanın birkaç fotosunu çekip siteye ekleyebilirsen daha önce bu problemii gözlemlemememiş arkadaşlara bu konuda fikir vermiş olursun [email protected] www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalar, Herkese cevapları ve geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim.Kafesinde ilgisini çekecek birşey yok hatta kusması kafesin içinde durup dururken oluyor. Ayrıca mesajı yazdıktan sonra baktım olacak gibi değil kaptım başka veterinere götürdüm. Veteriner eline alır almaz ağzından beyaz jelimsi bir sıvı geldi nerdeyse bir insandan çıkacak kadar.Şİmdi veterinerin verdiği ilaçları kullanıyorum bir düzelme olmazsa sizlerin bilgisine gene başvuracağım. Fotoğraf konusunda ise dün baktım biraz iyi gibiydi ondan çekemedim kötüleşme olursa çeker siteye koyarım. Tekrardan teşekkürler

img

arges

ÖZEL MESAJ

Merhabalar, Dun aksam maalesef kusumu kaybettim. Bu antibiyotik kullanimindan sonra ikinci kaybettigim muhabbet kusu. Onceki 8 yasinda simdiki de 1,5 yasinda oldu.Benim kisisel gorusum zaten zayiflasan bunyelerine antibiyotik agir geliyor. Daha onceden antibiyotik kullananlarin yorumlarini rica edebilir miyim?Faydasi olup olmadigi konusunda.

img

arges

ÖZEL MESAJ

slm arges basın sagolsun. kusunun neden öldügü hakkında bi fikir yürütemiycem ama keske ben sana sööledigimde bi fotosunu ekleseydin de biz de sana kusunu kurtarabilecek bi yol gösterebilseydik. neyse tekrar basın sagolsun

img

gokhankuscu84

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Başın sağolsun arges. Ancak sana veteriner hekimimiz( ki bugüne kadar yardımlarıyla çok hayat kurtarmıştır.)gereken bilgileri vermiş,ve ücretsiz göndereceğinide yazmış. Artık konu hakkında yazılacak bir şey olduğunu zannetmiyorum. Çünkü tıp konuşunca, hemde teşhis koyarak. Bizlerin susması gerektiği kanısında olanlardanım. Sana tekrar başsağlığı dilerken,tüm kuş sahiblerinin bu konu hakkında daha dikkatli olmasını rica ederim. Saygılar.

img

sherif

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

başın sağolsun arges..benim de iki yaşındaki oğlum aynı problemleri yaşamıştı.veterinerlere götürmüştüm ancak kimse hastalığını çözememişti.3 hafta önce oğlumu kaybettim.senin yaşadıklarını yaşadım.çok üzgünüm.... tekrar başın sağolsun....

img

şilacık

19 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle başsağlı dilekleriniz için teşekkür ederim. Bencede yazılacak birşey yok artık ama benim kızgınlığım ticari amaçlı düşünen insanlara. Keşke acele edip hemen veterinere götürmeyip veteriner hekim Koray Bey`in cevabını bekleseydim.Kendisine burdan tekrar verdiği bilgiler ve ücretsiz ilaç teklifi için teşekkür ederim ve de keşke herkes bu sitedeki gibi bilgili olsa. İsmi lazım değil kuşumu anadolu yakasında bir hayvan hastanesine götürdüm ve doğru düzgün incelemeden elime bir sürü ilaç verip gönderdiler. Dünyanında parasını aldılar. Parasında kesinlikle değilim benim kızgınlığım kendi ticari amaçları için benim kuşumu feda etmeleri. Bana bir pirinç tanesi kadar kullan diyorlar dünyanın ilacını veriyor ben o ilacı 10 senede bitiremem ve son kullanma tarihi geçer.Sonra zaten hayvancağız güçsüzdü antibiyotiği verince dahada kötü oldu.Son olarak öldüğü gece hastaneye götürdüğümde yapılan davranışı hiç anlatmayayım.Niye geldin der gibi bakıyorlardı. Son verilen cevap ise en ilginciydi muhabbet kuşları için yapılabilcek birşey yok dendi. Bende o zaman baştan bana söyleseydiniz dediğimde suratıma baktılar. Maksadımı aşan sözler söylediysem kusura bakmayın ama çok doluyum. Bu ikinci kaybettiğim kuş ilki 8 bu 1,5 yaşında öldü. O bana bakıyor ve birşey yapamıyorsunuz bu insana çok kötü oturuyor.Üstünede bu tür insanlarla karşılaşınca patlıyorsunuz. Herkese iyi bayramlar

img

arges

ÖZEL MESAJ