Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

yavru kedim çok hırçınlaştı

bir hafta önce evimize geldiğinde kuzu gibi sessizdi. birkaç gün ona zaman tanıyıp bunaltmadık,sonra yavaş yavaş sokulmaya,okşatmaya başladı. yanımızda uslu uslu oturur,üstümüzde uyurdu. şimdi aradan 1 hafta geçmesine rağmen tırnak çıkarıyor,ısırmaya çalışıyor. kulaklar geriye yatık. o sakin yumuşacık hayvandan eser kalmadı ve endişelenmeye başlıyorum. nasıl davranmalıyım? bu arada kedim dişi ve tahminen 3 aylık. deneyimli kediseverler,nolur bana nasıl davranmam gerektiğini söyleyiinnn :(

img

birkucucukkumrucuk

17 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar, ben tecrübeli değiilim,daha yeni kedi sahibiyim ama forumlardan çok şey okudum,kaptım. benimde apaçim 3 aylık erkek. kendileri aynen öleydi sizin kediniz gibi. ben veterinerimizde dahil olmak üzere sorular sordum. genel cevaplar 1.ilk başlarda evi ve sizi tanıdı.ondan ole mırıl mırıldı 2.o daha bebek yaramaz olacak. 3.oyun sanıyor. benim kedimde aynennn dediğinizi yapıyor kulaklar yatık olayına kopuyorum ben çok yakışıyor ona. biz ilk başta kolonya kullanmaya başladık ısırdığı yerlermize sürüyorduk fakat bu sefer elimize hiç gelmemeye başladı. trip attı efendi. biz artık ısırınca elimizi çekmiyoruz, oyun sanmasın diye. beni daha çok ısırıyor, ben aaa acıdı çok canaım acıyor diye sesimi böle acizleştiriyorum sonra bana bakıyor ki suratım zaten acı çektiğim için :)) yamulmuş durumda kulakları kaldırıyor.bırakıyor.başlıyor atlayıp hoplayıp zıplamaya.tek fark bizim ki evin reisi, o sevilmek istediği zaman geliyor yanımıza sevdiriyor, yalıyor, öpüyor sonra gidior. ben bazen deli gibi sevmek istiyorum onu ama izni olmadığı için mümkün olmuyor. bana soracak olursanız, ben onun bir bebek olduğunu düşünerek hareket edin derim, biz vurma, su püskürtme gibi şeyleri yapmıyor. dediğim gibi acıyor falan deyip elimizi ısırınca çekmiyoruz, adam bize acımayınca hafif yzüne üflüyoruz. eğer faklı bişi öğrenirsem sizinle paylaşırım hoşçakalın

img

miutu

17 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok sıkıştırmamk gerek fazla ilgiden mıncıklanmaktan sıkılmış olabilir kediler özgürlüklerini düşkündür onun sahibi olduunu düşünmez kendisi hakim olmak ister eve ve cezalandırmak istiyosn sakın dövme so tabancası kullanablirsin gayet etkili bi de ısırma olayı için eğer iğrenmiceksen om seni ısırdıında sen de onu kulağını ısırabilirsin çok sert olmamak kaydıyla tabi işe yarıyor ben böyle yapmıştım :))

img

lantis

19 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi akşamlar,yavru kedinizi eğitmek için yanlış bir şey yaptığında ona yüksek sesle HAYIR veya buna benzer bişey diyebilirsiniz.kedinizi asla elinizle oynatmayın.elinizi bi oyuncak olarak görmemeli.sizi ısırmaya çalıştığında veya tırnakladığında elinizi çekin ve yüksek sesle o kelimeyi söyleyin ardındann bulunduğu yeri terkedin.zamanla ne demek isteyeceğinizi anlayacaktır.....

img

şilacık

19 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ