Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

köpek konusunda yardım edebilir misiniz??

Arkadaşlar yakın zamanda bir köpek almayı düşünüyorum.Ama bir türlü kara veremedim favorilerim; alman çoban köpeği,sibirian husky,boxer,labrador ve golden retriever hangisini bana önerebilirsiniz.Bu arada Adana`da yaşıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum

img

doberman_ferit

17 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam Adana`da yaşıyorsan husky ve golden retriever ı unut bence.ben Mersinliyim ve burası bile onlar için cehennem.günah.millet golden,husky,hatta samoyed gezdiriyor,hayvanlar zombi gibi..ömürleri de kısalıyor tabii,bence bunlar çıksın listenden. ırkları yazmışsın ama kendinden,köpeğin nasıl bir ortamda,kaç kişiyle yaşayacağından,huyunun suyunun nasıl olmasını istediğinden,ona ne kadar bütçe ayırabileceğinden bahsetmemişsin.bunlar çok önemli,her köpek herkese uygun değil ki.barınakta bu kadar ırk köpeğin olmasının nedeni bu,yanlış seçimler ve şartları hesaplamadan almak. boxerlarda solunum yollarında sorun olabiliyor.bir de çok sıcakta artabilir bu risk.onun dışında,aile köpeği olarak mükemmel.ama biraz fazla ilgi,idman ve oyun ister.gerçi listendekiler hep öyle.hareketli,daha doğrusu sportif biriysen uygunlar. bir de ben sana,Adana DOHAYKO barınağına gitmeni tavsiye ederim.çok fazla köpek var,en temiz barınaklardan birisi orası.ve eminim,istediğin ırklar da vardır orda.hem ücretsiz veya küçük bir bağış karşılığı veriyorlar. eğer ailede herkes köpek istiyorsa,her türlü masrafın altından kalkabilirim ve yıllarca yanında olabilirim diyorsan bir ziyaret et derim.yoksa sonra çok sıkıntı çekersin. bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oraya gidip gezmiştim.temiz olduğunada katılıyorum.

img

doberman_ferit

ÖZEL MESAJ

Sizin söylediklerinizi iyice düşündüm.O zaman alman çoban köpeği ve labrador retriever almaya karar verdim.Bu arada apartmanda yaşıyorum.Ailemde benle beraber 4 kişi ile yaşayacak.Bütçem alman çoban köpeği ve labrador retrieverin gereksinimlerini karşılayabilir.İlk olarak alıp evde 4 aylık olarak duracak.Yazları bahçede duracak.Hatta köyümüzde besleyeceğim.Dönerken benle gelecek.Apartmanda yaşayacak.Zaten her gün yürüyüşe çıkarmaya vaktim var.En az dört saat zaman ayırabilirim.Peki o zaman alman çoban köpeğimiğ alayım yoksa labrador retriever mi?

img

doberman_ferit

ÖZEL MESAJ

bence alman ben memlunum

img

servette

18 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şartlar,iki ırk için de uygun gibi görünüyor.ikisi de aile için çok uygun. ama labrador,daha yumuşak huylu.ekstra eğitime gerek duymaz,bazı Alman çoban köpeklerinde gerekli olabiliyor.bazılarında çekingenlik veya huysuzluk görülebilir.yine de aileyle sürekli içiçe olunca sorunlu olacağını sanmam. Alman Çobanlar eğitimle karışık egzersizleri daha çok sever.yani dolaştırma dışında,kafası meşgul edilmeli. Alman çoban,daha sık fırçalanmalı.ve daha fazla kokar. ikisi de hem ev,hem bahçe için uygun. Labrador,daha sıcakkanlı. oyuncu,çocuklarla&diğer köpekler ve hayvanlarla çok iyi geçinen bir köpek isterseniz,Labrador Retriever iyi.bekçilik de lazım derseniz,Alman çoban köpeği. kırmalar da iyi.ben hep kırma baktım.barınak ziyareti cidden iyidir.mesela Alman çoban kırmaları benim favorim.görüp,biraz vakit geçirip köpeğin huyunu öğrenebilirsiniz.bazıları,ırklardan daha güzeldir.yabana atılmasınlar diye seçenek olarak sunmak istedim :) bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

seçeneklerinin arasında göremedim ama bence en ii si PİTBULLLL

img

zordostum

16 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Labrador Retriever olabilir ama husky alcaksan yaşadığı yeri soğuk tutmalısın en fazla o bile bunaltır ama 25-33 derece olmalı aynı zamandada soğuk rüzgarların estiğibir yer olabilir 33 dereceyi yine geçmemesi gerekir

img

emocan

16 yıl 10 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ