Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

YAVRU ALMAK İSTİYORUM

Merhaba Arkadaşlar Aranıza yeni katıldım.Öncelikle bilgilerini burada paylaşan bütün arkadaşlara ve ayrıca yöneticilere teşekkür ederim. Benim 160 lt.bir akvaryumum var.İçinde 2 adet sarı prenses 2 adet zebra 1 adet amerikan zebra 2 adet mücevher 1 pirana 2 adet yavru yunus 1 tane yavru amerikan ciklet 1 astronot var.Fakat akvartum aşkı yeni doğduğundan bu konuda fazla bilgim yok.Balıklarda hediye alındı kendi seçimim değildi.Ancak yavru almak istiyor ve içimdeki akvaryum aşkını büyütmek istiyorum.Akvaryumumun kayalarla boydan boya döşedim.sadece arka camın olduğu bölümü.Yavru almam için neyi yapmam neyi yapmamam hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.Saygılarımla.

img

kerimhalitkaya

17 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bende bu bu siteye yeni katılanlardanım fakat ben 8 senedir kendi evimde akvaryumum var 1 senelik bir aranın ardından evime tekrar bi akvaryum kurdum ve ciklet beslemeye başladım daha önceki balıklarım tropikaldi ve çok kolay yavru alıyordum.Cikletlerde ise yavru almak daha zordur önce dişi ve erkek bir yuva yapar sonra dişi yumurtalarını bırakır daha sonra erkek balık yumurtaları döller sonra yumurtalardan yavrular çıkmaya başladıktan sonra anneleri yavrularını ağızlarında besler.aynı bir tavuk gibidir onları anneleri besler yavruları annelerinden sakın ayırma yoksa ölürler belli bir boya geldikten sonra ayırabilirsin tabi balıkların yumurtladıktan sonra diğer balıklar o yumurtaları yiyebilir diğer balıkları akvaryumundan al.

img

montecristokontu

17 yıl 5 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeş bence amerikan zebra çikleti var.3 aylık 10 adet flan say say bitmez sana hepsini verebilirim.ama 50ytl almak istersen [email protected] adresine mail çekebilirisn cevabınızı bekliyorum

img

oguz15

17 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeş bende 500 tane kadar mücevher, 50 tane kadar yunus, 50 tane kadar sarı prenses yavrusu var. istersen sana verebilirim. mücevherleri 2,5 ytl. sarı prenses ve yunuslarıda 5 ytlye verebilirim. istersen [email protected] 05446678839

img

mario6970

18 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ