Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Binnaz`dan Merhaba!!!

herkese merhaba! benim adım binnaz ve 4 aylık bir ankara kedisiyim. 2 hafta önce bir eve taşındım ve evdeki insanların kalbini sevimliliğimle, oyunculuğumla ve zekamla bir anda fethettim. onlar çok uzun yıllar önce bir sokak kedisini alıp 1,5 yıl kadar beslemişler, deneyimliler yani. ama şimdi benim bir hareketimin ne demek olduğunu bir türlü anlayamıyorlar, ben de onlara açıklayabilir misiniz diye size yazıyorum. beni yaklaşık 10 gün kadar önce veterinere götürdüler ve bana iki adet aşı yaptırdılar. bu arada veteriner abla da canımı çok yaktı. o gün bu gündür, bende bir huysuzluk başladı, sürekli mızıldıyorum. iştahım da çok azaldı. sahibimin çenesine başımı sürtmekten bıktım ama ne demek istediğimi anlamıyor bir türlü. sürekli başımı onun çenesine, boynuna sürtüyorum, sürekli mızıl mızıl sızlanıyorum. acaba ona ne demek istiyorum? ben anlatamadım, lütfen bir de siz anlatır mısınız? evinizdeki ve sokağınızdaki kediciklere selamımı iletin lütfen. onlarla oynamayı ve sürekli temiz su vermeyi ihmal etmeyin lütfen.

img

ledded

17 yıl 6 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hooşgeldin binnazcığım aramıza..çok şanslısın ki sıcak ve evin ve seni (eminim) çook seven sahiplerin var.maalesef ben de anlayamadım senin derdini ama sahibine söyle=) seni başka bi veterinere götürsün ona anlatsın senin neler yaptığını belki o anlayabilir... sevgiler binnaz kedişŞ!!!

img

şilacık

19 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kedi sürtünmesinin 2 manası var.Birincisi sevgi gösterisi sevilme arzusu ikincisi kokusunu bırakarak burası bana ait ,burada ben varım demek.Dikkat ederseniz yavru kediler annelerinin baş boyun civarına da sürtünmeyi severler.Mızıldanmak birşey ifade etmeye çalışmak kadar kişisel karekteri de olabilir.Bazı kediler konuşkan olur.Canı yanan bir yeri ağrıyan bir kedinin böyle davranacığını pek düşünmüyorum. Böyle bir sorunda aksileşirler ama kendilerine pek dokundurmazlar.Evde uzun zaman yanlız kalıyorsa sizi bulmuşken sitem ederek hasret gideriyor da olabilir.Temiz su konusuna katılıyorum inek sütünden çok yararlı ve gerekli.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tekrar merhabalar! can sıkıntısıyla girdim bugün siteye. binnaz`ın şimdi çok daha önemli bir sorunu var (keşke yukarıda anlattığım gibi basit olsaydı). binnaz bu gece 5. kattaki evimizin balkonundan aşağı düştü. veterinere götürdük, şu an kırık çıkık yok gibi görünüyor, fakat iç kanama tehlikesine karşı bir takım iğneler yapıldı ve 2 gün boyunca kontrol devam edecek. binnaz yaşadığı şokun etkisiyle çok keyifsiz ve şu an uyuyor (umarım). daha önce beslediğim kedim, vaktinin çoğunu balkonda geçirirdi ve böyle bir olay yaşamadım. internette bunla ilgili uyarıları okuduğumda ise hiç ciddiye almadım açıkçası. buna rağmen balkona çıkmasını engelledik fakat biranlık dalgınlığımızdan faydalanmış ve düşmüş. o nedenle ciddiye almadığım uyarıyı şimdi ben sizlere yapıyorum. kedinizi kesinlikle balkona çıkarmayın. moralim çok bozuk. bir an önce eski neşesine ve oyunlarına dönmesi için dua ediyorum. kendinize ve kedinize iyi bakın...

img

ledded

ÖZEL MESAJ

Çok üzüldüm inşallah ciddi birşeyi yoktur eğer varsada kısa sürede iyileşmesini diliyorum.5 kat çok yüksek bir mesafe.Her nekadar sanılmasada kediler çok düşüyor bu konuda biraz fazlamı tedbirsizler yada düşebilecekleri akıllarına mı gelmiyor nedir. Sokakta baktığım çok sayıda kediyi hep kaybetmişimdir her zaman gece ezilirlerdi.Miutu`nun tavuk çorbalı mesajında bahsettiğim beyaz erkek kediyi bu yüzden özellikle gece içeri alırdık.Aama 1 yaşına gelmeden maalesef oda ezildi.Sadece 2 , evet sadece 2 gece oda bizden kaçtığı ve yakalayamadığımız için mecburen gece dışarda kalmıştı.Dışarda kaldığı gecelerin daha 2 cisinde sokakta ezilmiş olarak bulundu.Kimbilir kim o sokakta nasıl bir hızla gelerek ezmişti onu.Açıkça itiraf ediyorum kim ezdi bilmiyorum ama o zamanlar arkasından yüreğimden gelen bir şekilde beddua etmiştim.
Size kolay gelsin tekrar tüm kalbimle iyileşmesini diliyorum.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili frozen, ilgine çok teşekkürler!!! büyük bir keyifle söylüyorum ki, binnaz artık kurtuldu. 2 gün hiçbişey yemedi ve içmedi. durum neredeyse serum takılmaya kadar varacaktı. ama binnaz biraz biraz yemeye, sonra bir kaç adımdan da oluşsa yürümeye başladı. derken bu sabah binnaz yatağıma zıplayıp beni uyandırdı. canı hala biraz acıyor ama o kadar olacak artık. zannediyorum ki 1 haftaya kadar eskisi gibi olacak. altıncı ayına basmak üzere olan kedimiz, can haklarından birini çok çabuk kullanmış oldu. onun gibi sevimli, neşeli ve çok güçlü bir kediye sahip olduğumuz için çok seviniyoruz. 2 ay gibi bir sürede ona o kadar bağlanmışız ki... tersi durumda ne hale gelirdik, düşünemiyorum. binnaz`dan sana tekrar merhaba!!!

img

ledded

ÖZEL MESAJ