Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

şımarık kızımın mama sorunu

benim çok mu çok şımarık yavru bir iran kedim var.görüntüsüne bakılırsa pek yavruda denilemez ama.sorunum şu.ağzına kesinlikle kendi maması dışında hiç bir şey sürmüyor.herşeyi koklayıp bırakıyor.tüm iran kedileri böylemidir.hep aynı şeyi yemesinden ben bıktım.

img

amorphos

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde ewimde iran kedim war kendisi 5 yaşında we dünyalar güzeli.. iran kedileri genelde mama konusunda seçici davranıyorlar benim pisim ve arkadaşlarımın pisilerinden bildiğim kadarıyla... o yüzden sana tavsiyem royal canin persian yada royal canin sensitive mamalarını kullanman... bu mamaları hem çok seviyorlar hemde market mamalarındaki gibi yağ oranları yüksek olmadığı için daha sağlıklı mamalar... inşallah bu tavsiyem işe yarar miniğine iyi bak :)

img

derinyetkin

17 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekkür ederim.tavsiyenizi yarın hemen uygulayacağım

img

amorphos

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mama adı vermek istemiyorum. Çünkü oğlum başka marka bir mama yiyor ve çok memnun. ama gördüğüm bir şeyi söyleyeceğim. Veterinerler eğer istenirse kedinizin mamaya alışması için çalışma yapıyor. Yaptıkları da şu; Biz kedi sahipleri bu çocukları aile bireyi gibi gördüğümüz için aç kalmalarına dyanamıyoruz. Ama onlar önlerine alıştırmak istedikleri mamayı koyuyorlar ve üç dört gün kedi yemese bile başka hiç bir şey vermiyorlar. Açlık nedeniyle kedi yemeye başlıyor sonunda. Saygılarımla,

img

aihsant

17 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ