Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

merhaba

slm ben aranıza yanı geldım ama cok buyuk derecede hayvanseverim evde kedi kaplumbağa kus beslıyom eger sorunuz olursa yardımcı olurum

img

pamukkprenses

17 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ya ben ıran kedısı arıyorum fakat bulamıyorum yoruldum artık o kadar cok ıstıyorumkı ımkansız gıbı gelıyo bana ayrdımcı olabılırmısın mesela nerelerden bulabılırım cewap beklıorum

img

lilda

17 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Türkiyede İran kedisi bulamamak mucize gibi. Her yer kaynıyor çünkü. Siz bedava yavrumu arıyorsunuz. Kedi forumlarını takip edin mutlaka veren biri çıkar. Ama neden illa İran. Görmüşsünüzdür İran kedilerinin gözleri hep akar sürekli bakım gerekir. Diğer cinsleri yada sokak kedisi yavrularını düşünmezmisiniz ? Çift renkli gözlü Ankara kedisi yada Van kedisi? Sokaklardan masum bir yavru mesela.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

neden ıran cunku cok sakınler bende sakın bır kedım olsun ıstıyorum...bakımına gelınce ben her dakıka ılgılenmeye razıyım beyaz bır ıran kedım olsun yeter ınanılmaz ıstıyorum ucretlı alcam ama onada weren olmuokı heralde ben sanssızım ama cok ıstıorum:((((((((ama gercekten yok yanı weren yok:::((((saolun:))))))))))

img

lilda

ÖZEL MESAJ

Mutlaka sakin olmazlar aksi huylu geçimsiz İran kedileride olur. Almadan evvel İran kedi bakan kişiler bulup konuşmaya çalışın. Bana göre Himalayanlar görünüş olarak klasik İranlardan daha hoş oluyor. Herhalde İstanbul dışındasınız çünkü ben petshoplarda klasik beyaz İran kedisi çok görüyorum.İnternetten İran kedisi yazarak ararsanız bazı büyük petshop sitelerine ulaşabilirsiniz onlarda herzaman bulunuyor. Ama bu petshopların çoğunluğu İstanbuldadır.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

lildaya.. evet arkadaşım bence iran alıcana tek renk pofuduk sokak kedisi al.iranlar tripli,sıkıntılı,kaprisli hayvanlar.yemek seçiyolar.kliniğimize hasta gelen 5 kediden 3 ü iran olur genelde.tüy bakımı zordur.taramazsan keçeleşir.keçe olursa canı acır.cilt problemleri çıkar... tüm hayvanları çok seviyorum yanlış anlamayın ama sevmediğim tek kedi cinsi irandır(köpeklerdede pitbull) abi çok suratsızlar yaa gözlerini temizlemezsen kızarıyo göz altları sora cilt problemi çıkıo ortaya. kısacası iran kedisi beslemek adamı kasar eğer pofuduk kedi seviosan sokaklarda bulabilirsin kesinlikle.veterinerlerede bi bak.biz sokak kedisi olup iranlara pofuduk ve narinliğiyle 10 basan çokkediler verdik. bide arkadaşlar pet shoplarda hayvanlar hastalık yüklüler.eğer imkanınız varsa asla ama asla almayın.daha geçen gün 400 ytl ye alınan bir iran kedisi 3 gün sonra öldü.petshopta tüm hayvanlarla iç içeler aşı yaptık diolar yapmıolar.parazit tedavisi yok.aldığınız paranın 2 katı kadar tedavi masrafı ödüyosunuz

img

catzillaa

17 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

lilda sakın ümidini kaybetme.ben yıllarca sokakta bulduğum çaresiz kedilere baktım.onlarda çok şirinler.en kötüsüde çaresizler.ben de geçen yaz iran kedisi almak istedim.kendim için bir lüksüm olsun istedim.vee çok şirin bir kedide buldum.ama oda erken doğumdan çok küçük ve çaresizdi.şimdi bir görsen .....kendini benim kızım sanıyor.dooğrusu insan sanıyor.ve tahmin ettiğin gibi hiç uslu değil.umarım bulursun ve bizimle paylaşırsın

img

amorphos

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bana destek veren herkese tesekkur edıyorum ayrıca ıran kedısı sewmeyenlerede ınanamıyorum kedımı aldım pet shoptan ınanın kı onlarda en az sokak kedılerı kadar muhtaclar cok kotu ortamları war kedım suan kucagımda o kadar sakın kı anlatamam cok baglandı bana elımı gorunce dırek sırt ustu yatıp sewmemı beklıo hatta suan koluma sarlmıs fazıyette o kadar uslu ve akıllı kı offff onu hıcbıseye degısmem ayrıca bebegıme o kadar ıı bakıyorumkı gozlerını sılıyorum tuglerını tarıyorum nazlı hallerıde hosuma gıdıyo sewmeyınce küsuyo bebegım ALLAHIM BIZI AYIRMASIN SUANKI TIPINI GORSENIZ BAYLIRSINIZ :)MAYISTI TESEKKURLER ARKADASLARRRR

img

lilda

ÖZEL MESAJ

inanın sizin kadar mutlu oldum.sizi çok iyi anlıyorum.eğer bir engeliniz yoksa beraber uyuyun.gözünüzü açıncca sizin uyanmanızı sessizce bekleyen o sevimli kediciği görmek dünyalara değer

img

amorphos

18 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ