Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

lütfen kaplumbağam çok haraketli onu nasıl yavaşlatabilrimi

biliyorum çok soru sordum ama ölmesinin düşünemüyroum.lütfen bilen yzsın. ayrıca msn adresime de cevap verebilirsiniz. [email protected]

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla bu sitede öğrendikelrime göre kötü koşullar.fakat şu an güneşe koyuyom he gün yem platsik bir kap ara sıra sıcak su ve bazen (komik ama)klasik müzik

img

doji

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bırak haraketli olsunlar yaw ! Ölü gibi durmalarından iyidir walla...Bencede akvaryum-filtre-ısıtıcı üçlüsü kaplumbağlar için yaşam kaynağı.Ben akvaryum almadan önce kaplumbağalarım çok haraketsizlerdi ve yemek çok az yiyorlardı,akvaryuma geçince herşeyleri normale döndü.Sende bir akvaryum edinmelisin.

img

aytug92

19 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne akvaryum şarttır ne de filtre.olmazsa olmaz diye nitelendirilecek tek şey su ısısının sabit olmasidir.plastik kabta ya da fanusta suyunu her daim sabit ve 26-28 C arası tutabiliryorsan tamamdır.e tabii bu işi de ısıtıcı ile yapabileceğinden ötürü ısıtıcı Rotwangen(kırmızı yanak) kaplumbağa için tek  "olmazsa olmaz" şarttır.

filtre suyu temiz tutmada yardımcı olur ki zaten bilimum yiyceği kaplumbağanın yaşam alanına fırlatmıyorsan su uzun müddet temiz kalacaktır.

img

golyad

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

golyad'ın dediğine katılmakla birlikte, suyun ısıtıcı ile sabit kalabilmesi için, ısıtıcıya uygun kap-fanus-akvaryum-leğen:) veya her ne ise olması gerekir. plastik küçük bir kaba ısıtıcı yerleştirilemeyeceği için bir kaplumbağanın evde bakılması için en uygun şeklinin akvaryum olduğunu düşünüyorum. bunun yanında bir de KY yüzmeyi çok sever ve de su seviyesi "en az" bütün kaplumbağanın su altında kalacağı şekilde olmalıdır.

doji, akvaryum masraflı olabilir ancak yaşaması için en uygunu, geçici bir çözüm olarak akvaryum yerine geçecek,  aynı derinlikte ve içine ısıtıcı monte edebileceğin bir "şey" bulmandır.

suyun ısısının sürekli değişmesi kaplumbağa için sağlıksızdır. doğada belki bunları yaşıyor olabilir ancak evde bakılan bir kaplumbağa ile doğadaki farklıdır. doğada eğer ölüyorsa yapabileceğim birşey yok, ancak evimdeki kaplumbağa ölürse bundan ben sorumlu olurum. 28 derece sabit ısıtıda bakılan bir kaplumbağanın hastalanma ihtimali çok azdır.

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumda tabiki şartdır çünki hayvanlar doğal ortamlarında suda yüzüyorlar e akvaryum olunca da suyu sürekli değiştiremiycene gorede filtre şart .tabi ısıtıcıyı söylemiyorum bile!!

img

korki84

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

DEEPFISHIN48''IN VE YAZILARININ TEKRAR SİLİNMESİNİ PROTESTO EDİYORUM!

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ