Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

betamın rengi kaçtı

koyulacivert bir beta balığım var, önceden kavanozda yaşıyordu. 2 haftadır akvaryumda yaşıyor, dün gece o güzel kuyruğunda bir yırtılma oldu, sabah baktığımda kuyruğunun bir kısmı saydamlaşmış, tiftik tiftik olmuş, kuyruğun vücuduna bitiştiği yerler gri-kahverengi arası bir renk almış. akşam olduğunda ise suyun üstünde yatıyordu. akvaryumdan ayırdım, yem de yemiyor. ne yapmam lazım? gidici mi yoksa? pek bi durgun. anlayan biri varsa resmini de gönderebilirim.. bi de akvaryumdaki oteki balıklarıma da birşey bulaşmış olabilir mi? yardım ederseniz makbule geçer...

img

beyazbalina

17 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım. çok balık kaybettim. sorun şu olabilir bu balıkar ufak fanuslarda yaşadıkları için birden büyük akvaryuma uyum sorunu yaşamış olabilir. bence tekrar fanusa al suya çok az kaya tuzu at ve hafta 1 defa mutlaka canlı yemle besle. Saygılar

img

falco

20 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Geç kalmadıysam mantar ilacı almanı tavsiye ediyorum..kavanoza dinlendirilmiş sudan önce akvaryumundan aldığın bir miktar suyu ekle daha sonra birer gün ara ile yeni dinlendirilmiş su koy..her su değiştirmede bir miktar akvaryum suyu koy önce.. sık aralıklarla azar azar yemle..aynı durumda bir betam var şu an tedavi iyi gidiyor..iyileştikten sonra kurukları eski halini alırmı..bunun için özel yem var mı bilen varsa yazsın lütfen...

akvaryumda başka erkek beta varsa o yapar yada diğer balıklar öldürünceye kadar yapar sen en iyisi bir köşeden bir saat kadar hareketlerini kıpırdamadan izle o zaman anlarsın

img

boracanerciftci

16 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ