Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedim mutfak lavabosuna çiş yapıyor!

MERHABA, 9 AYLIK İRAN-ANKARA KIRMASI ERKEK KEDİM VAR.ADI KARAMEL.MUTFAK KAPISINI SÜREKLİ KAPATIYORUZ SON 1 AYDIR FIRSAT BULDUĞU ANDA GİRİP LAVABOYA ÇİŞ YAPMAYA ÇALIŞIYOR.NE KADAR KIZSAMDA ANLAMIYOR.ONU NASIL VAZGEÇİREBİLİRİM FİKRİ OLAN VARMI

img

esceylan

17 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Pek çok nedeni olabilir evde yanlız kaldığı için size darılmış olabilir , dikkatinizi çekmek istiyor olabilir belki kaka kabında bir sorun vardır oraya rahat yapamıyordur yada lavabodan bir koku alıyordur. İlk defa mecburen yapmış ve sonra orasının bu iş için uygun olduğunu düşünmüşte olabilir. İdrarını yapması için lavabodan çok daha uygun bir yer olduğunu ona iyice belirtmelisiniz.
Lavaboyu çamaşır suyu ile iyice silin kediler genelde o kokuyu sevmez ve yaklaşmaz işe yarayabilir.
Kokusuyla kedi kaçıran bazı spreylerde var mesela mutfak bahçe kapısında yere sıkarlar ki dışardan içeri kedi girmesin diye. Birde tam tersi yavru kediler için tuvalet eğitimi spreyleri var sanıyorum kakasını yapmasını istediğiniz yere sıkıyorsunuz. Ama her iki spreyide kullanmadım herhangi bir tecrübem yok çiş olayında etkilimi bilmiyorum , sadece satıldıklarını biliyorum.
Sıkacağınız yerin sürekli kullanılan ve hijyen gerektiren mutfak lavabosu olması sprey kullanımı açısından pek uygun değil , kuvvetli bir dezavantaj tabiki ama fikir vermesi açısından yazdım

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ