Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tarantula Bakımı

Mesaj Ekle

neden herşey gizemli bu kadar?

selam arkadaşlar,tarantula nerede bulabilirim kaça alırım nasıl bakarım diye bir sürü mesaj var ama neden kimse bu konuda bilgi vermiyor?kimse konuya hakim değil mi,yoksa forum mu çok demode olduda kimse katılmıyor? tarantula kaç a alabilirim? bana satabilecek ikinci el sahipler var mı? ne yer ne içer? elinize alırsanız strese girer ısırır diyorsunuz,tv de gördüğümüz elde gezen hayvanlar neden ısırmıyor? ısıtma yada herhangi ışık gerekir mi? bu kadar sorudan sonra forumdan kovulur muyum?

Öncelikle siteminde haklı olduğunu belirtmek isterim. Tarantulalar Türkiye`de 100dolar gibi fiyatlarla satılıyor,petshopları gezersen mutlaka denk gelir.Yurtdışı fiyatları 5-35 dolar arası değişiyor.Kuşlarda,balıklarda olduğu gibi tarantulalarda da bir çok tür var.Görünüşleri,boyutları,saldırganlıkları türüne göre değişiyor.Ele almak isteniyorsa saldırgan olmayan türlerden almakta fayda var ama yine de bir kedi kadar çok da elde tutulmamalı.Tür olarak Mexican Red Knee`yi tavsiye ederim,evde bakmak için en uygun tür ve dünyada da populer olanı bu.Canlı böcek yerler sadece.Yine türüne göre ışık gerekecektir.Yalnız büyük çoğunluğu tropikal bölge hayvanı oldugu için ısıtma gerekecektir.Mexican Red Knee`de olduğu gibi.Isıtmakda sürüngerler için satılan alttan ısıtma sistemlelerinden faydalanılabilir.Işık veya uv ışını gerekmez ancak aydınlık bir yere koymak göz zevki açısından tercih edilebilir.Eğer bir tarantula alırsan tekrar burdan yazarsın ve ben sana o türe özel detaylı bilgileri veririm.Yurt dışına giden (özellikle USA,Brezilya,Guyana tarafları) bir tanıdığın falan varsa ondan gelirken getirmesini rica edebilirsin. Dediğim gibi hem fiyatlar çok uygun olacak hem de alternatifin fazla olacak. İlle de tarantula demezsen,sevdiğin şey büyük örümcek ise,akdeniz bölgesinde 5-7 cm boylarında örümcekler (zehirli) var. Kendi imkanlarına bunlardan da edinebilirsin.Eğer Ankara`da oturuyorsan ben sana yazın bulabilirim. Hoşçakalasın...

img

mfe

21 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

amerika dan getirmenin prosedürü nedir?haftaya gelecek bir arkadaşım var.

1 adet olmaz şartıyla ufak teraryumunda hava sıkıntısı çekmeyecek şekilde,valiz içine konularak getirilebilir.

img

mfe

21 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar yurt dısından egzotik hayvan sokmak yasaktır. Bunu cok arastırdım ancak kacak olarak soka bilirsiniz. Oda eklembacaklılar için baya zor olucaga beniyor. Bu arada fiyatlar gercekten Türkiyede fiyat direk 100 dolardan baslıyor ne yazıkki arkaslar. Suanda İstanbulda oturanlar için gordugum bi tarantuladan bahsetmek istiyorum Capitol alısveris merkezinde en alt kattaki yerde var 100 ytl istiyorlar ama cok kucuk. Birde karsıda eminonunde de bazı akvaryumcuda gördum. Fiyatlar üç aşşa bes yukaarı aynıdır ve hatırladıga göre erkek tarantulalar 2 sene yasıyordu veya karıstırıyor olabilirim (bi len bi arakas düzeltirse sevinirim) benim terciim cobalt blue tarantuladır gercekten cok güzel ve rahat bir elamandır ama denizersunu sana tavsiyem iyi arastırman. saygılarımla

img

xcvxc

19 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tarantulalar 9 yıla kadar yaşayabilio ve türkiye fiyatları çok uçuk yasal yollarla türkiyeye sokmak istediğinizde sağlık kontrolleri şunlar bunlar fiyat birden %100 artıyo artıyo artılarıda var bu hayvanlar soğuğa karşı çok duyarlı belli bi sıcaklığın altına düştüğünde oda ısısı hayvanlar ölebiliyo uçakla getirirken bagaj bölümünde ise tarantulanızın ölme riskide oluyo yani bunun tr de üretimi yapılmaya başlamadan fiyatların düşmesini beklemeyin az olan değerlidir ve tr de tarantula nerdeyse yok denebilecek kadar az :D

img

beter_bocuk

17 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ