Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Timsah Beslemek

Mesaj Ekle

timsahlar hakkında...

arkadaşlar, timsah almak istiyorum fakat bakımı yemesi içmesi çok mu uğraştırıcı.. hiç bir bilgim yoktur, lütfen yardımcı olurmusunuz, dişi mi erkek mi almalıyım günde kaç kere yemek vermeliyim. bir de akvaryum dışına bırakabilirmiyim. elime aldığımda ısırırmı? lütfen bilgi verin arkadaşlar rica edicem.. sağolun

img

ozerdemler

17 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence cok zor diil dişi erkek konusunda 1m kadar ulaş dıklarında anlaşılı yor diye bili yorum bence akv dışına bırakma ısırmaya calışır kücük oldun dan bi etkisi olmayacakdır bende yeni timsah sahibi oldum bildim kadar yardım cı olmaya calış dım bolşansss..

img

mozanbig

17 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oncelikle merhaba ben timsahımı yeni sattım bıraz bılgı vereyım piyasada satılan timsahların cogu nil timsahıdır boyları 5_6 metreye ulasıyor yani büyüyor akvaryumda rahatlıkla besleyebilirsin eline alabilirsin ısırmıyor en azından benimki ısırmıyordu ısıtıcı almalısın kuru zemin olusturmalısın ve ustunde uv lambası olmalı beslenmeye gelınce hertürlü etı yıyıorla (hamsi tavuk etı kırmızı et arada canlı balık vermelısın)kücük parcalarla ver cünkü bütünce yutuyor arada dısarı cıkara bılırsın diçi mi erkek mı olduguna gelınce kücükken bellı olmuyor ve zor anlasıyor bır süre sonra akvaryuma sıgmıyor ve degıstırmek zorunda kalıyor sun evınde buyuk bır bahcelı havuzun yoksa ılerde ayrılmak zorunda kalacaksın yardımcı olduysam ne mutlu saygılarla yasan

img

yasan

16 yıl 5 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ