Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var lütfen yardım

2 aylık köpeciğim sürekli evin farklı yerlerine tuvaletini yapıyo onu bu özelliğinden nasıl vazgeçireceğimiz konusunda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyoruz.gazete kağıdı falan denedik ama başarılı olamadık.

img

soadist

17 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kendinizi bu duruma alıştırın. bir süre daha böyle devam edecek. gazete dışında bir yere tuvaletini yaptığında mutlaka kızın. ama bağırarak değl. yalnızca yüksek sesle. o yaptığı yeri mutlaka koku alıcı bir ürünle silin. parke ise, sirkeli suyla silebilirsiniz. çünkü o kokuyu bulup tekrar oraya yapıyor. gazeteye yaparsa, ödüllendirin. köpeği bir süre takip etmeye çalışın. çünkü 10 dakika önce, gazeteye yaptı diye aldığı ödülün nedenini bir siz biliyor olacaksınız. o öylesine olan bir ödül olduğunu düşünecek. yavru köpekler çabuk unutuyorlar =) aynı şekilde, dışarı yaparsa da yüksek sesle kızın. eğer köpeğiniz tuvaletini yaparken ya da yapmak üzereyken kızarsanız, nedenini anladığı bir ceza olur.

img

cgdm

17 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bak ilk önce balkonun varsa orayı komple gazeteyle kapla sonra köeğinide oraya koy ve ordan 2-3 gün hiç çıkartma yemeğini suyunu temizliğini herşeyini orda yap evin içerisine sokma bu aradada evi güzelce dezanfekte et daha önceden tuvaletini yaptığı yerin kokusunu almaması lazım ama balkonuda hergün temizle yeni gazeteler koy.2-3 gün orda kaldıktan sonra eve al ama gözün üstünde olsun wc yapmaya kalkarsa bagır ve hemen kucağına ala balkona koy ve bi süre çıkartma özelliklede yemek verdikten sonra en az 30 dk alma içeri takip et wc yapıp yapmadığını böylelikle sürekli gazeteye gidip wc yapacaktır sana kolay gelsin:)

img

zordostum

16 yıl 10 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gazete kagadını köpegin kakasına sür ve kagıdı ona koklat kagıdı tualete at