Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

11 AYLIK ERKEK KEDİMİ ÇİFTLEŞTİRME Mİ?KISIRLAŞTIRMA MI?

SELAM; 11 AYLIK ANKARA-İRAN KIRMASI ERKEK KEDİM VAR.SON 1 AYDIR SALDIRGANLAŞTI VE MAMA YEMEMEYE BAŞLADI.SANIRIM KIZGINLIK DÖNEMİNDE.BU KONUDA PEK BİLGİM YOK.KEDİMİ ÇİFTLEŞTİRİP Mİ KISIRLAŞTIRMALIYIM?YOKSA HİÇ CİNSELLİĞİ YAŞAMADANMI KISIRLAŞTIRMALIYIM?YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR. SELAMLAR

img

esceylan

17 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meraba napabılırsınız net bısı dıyemem ama cabuk karar alın cunku bende sızıngıbı kararsızdım sonunda kedım evden kactı:( bence cok kararsızsınız veterenıre sormakta yara olur

img

pamukkprenses

17 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle kısırlaştırmalısınız. Neticede kedilerin insanlargibi bir cinsel yaşamı yok, yani onu cinsellikten mahrum edeceğeyin, eksikliğini hissetmeyecektir bile. ayrıca kısırlaştırmamak özellikle erkek kediler daha tehlikeli. Her kızışma döneminde bir şekildeskaca çıkacak (kaçacak)ve dişi kediler için birçok sokak kedisiyle kavga edecek. Ev kedisinin sokak kedileriden yiyeceği dayakları tahmin edebilirsiniz. Daşak yemekle kalmayacak, sokak kedilerinden bir çok hastalık kapabileceği gibi, bunu ev de taşıyacak. Ayrıca her kızışma dönemi sonrasında eve yüzü gözü tırmıklanmış, kirlenmiş bir çocuk gelecek. dişi kedi peşinden koşarken caddedeki tehlikeler de cabası. Fırsat kaybetmeden kısırlaştırın ve huzurlu yaşayın derim..

img

abbigss

17 yıl 1 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar ben erkek kedimi kısırlaştırdım çok da rahatım.hiç bir koku sorunu veya kedimin sağlığında sorun yok.erkek olduğu için operasyon aşaması ve sonrası çok kolay ve rahat.eğer dişi bulmada sorun çekiyorsanız kısırlaştırın derim ben. sygılar

img

dilemma

17 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de kısırlaştırmanızı tavsiye ediyorum.eğer kısırlaştırmazsanız kediniz evden kaçacak sokaktaki dişi bir kediyle çiftleşecek ve bir sürü yavru kedi dünyaya gelecek.bu yavrular da sokaklarda muhtemelen ölecekler.sokaktaki hayvan nüfusunu daha fazla arttırmamak için sahipli hayvanların (en azından yavrulara yuva garantisi olmayanların)kısırlaştırılması gerekiyor..

img

şilacık

19 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ